ZST Mielec
Slider

ZIMOWY TRIATHLON

W dniu 21.01.2018 r. na obiektach basenu MOSiR Mielec oraz w galerii Navigator zostały rozegrane otwarte międzynarodowe zawody triathlonowe. Zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania już o godzinie 8.00 na basenie MOSiR Mielec, następnie wszyscy uczestnicy udali się do galerii Navigator i tam w specjalnie wyznaczonej strefie pokonywali pozostałe dwie konkurencje. Wszyscy sportowcy biorący udział w zawodach mieli do pokonania (300m pływanie + 5km jazdy na rowerze Spinningowym + 2km biegu na bieżni). Do zawodów przystąpiło 60 zawodników. Wśród nich znalazł się nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu p. Jarosław Szczerba.

 Zawodnicy startowali w rywalizacji indywidualnej jak i zespołowej. Do rywalizacji zespołowej przystąpiło 8 drużyn po 4 osoby w każdej. Nasz nauczyciel bronił barw zespołu „Piękna i Bestie” w składzie : Zuzanna Fijałkowska, Mariusz Muniak, Jacek Tarasek i Jarosław Szczerba. Po wielkich emocjach, pasjonującej walce jak i ciężkiej pracy finalnie zespół „Piękna i Bestie” ukończył rywalizacje na III miejscu. O kolejności zespołu decydowała suma miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników w startach indywidualnych.

Były to pierwsze tego typu zawody w wykonaniu naszego nauczyciela i już w pierwszym starcie uwieńczone zdobyciem podium. Na poszczególnych dystansach wyniki Jarosława Szczerby przedstawiały się następująco:

Pływanie 300 m – 5:54:97 (poprawiony rekord życiowy o 11 sek.)

Rower Spinningowy 5 km – 9:40:31 (8 wynik na 60 startujących, do najlepszego brak 22 sek.)

Bieganie 2 km - 11:12:00

Film z zawodów można oglądnąć pod adresem:

http://rzeszow.tvp.pl/35704176/w-mielcu-odbyl-sie-zimowy-triathlon

W najbliższym czasie nasz nauczyciel rozpoczyna przygotowania do sezonu letniego i już w planach pojawiają się zawody triathlonowe w Mielcu oraz Kraśniku.

Gratulujemy wyników i czekamy na kolejne starty.

Opublikowano w dniu: 24.01.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 24.01.2017 r.

Czytany 1038 razy