ZST Mielec
Slider

Delegacja uczniów ZST w mieleckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach mieleckich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych delegacja uczniów Zespołu Szkół Technicznych z klas 2 CL i 3 BI w dniu 4 marca 2018 roku uczestniczyła we Mszy świętej z ceremoniałem wojskowym w Bazylice mniejszej p.w. św. Mateusza, a następnie wzięła udział w Marszu Pamięci i złożyła wraz z dyrektorem mgr inż. Mariuszem Wojciechowskim wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Armii Krajowej.

Wzięli także udział w nadaniu nazwy imienia Józefa Piłsudskiego mieleckiemu wiaduktowi. Na zakończenie obchodów nasza delegacja uczestniczyła w Apelu Poległych na Placu Armii Krajowej, a uczniowie wzięli także udział w VI Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciela”, Zmotoryzowana im. gen. Stanisława Maczka, Stowarzyszenie „Orzeł Biały-Strzelec”, Jednostka Strzelecka 2093 oraz Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

 Oprac.: mgr P. Wal

Opublikowano w dniu: 6.03.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.03.2018 r.

Czytany 549 razy