ZST Mielec
Slider

Udział delegacji ZST w obchodach rocznicy katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Tej nocy zgładzono Wolność 
W katyńskim lesie...
Zdradzieckim strzałem w czaszkę
Pokwitowano Wrzesień
.

Marian Hemar, Katyń

Delegacja Zespołu Szkół Technicznych, złożona z uczniów klas 3BM,3BI i 2CL, uczestniczyła w dniu 10 kwietnia 2018 roku w mieleckich obchodach 78. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Okolicznościowe uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Bazylice Mniejszej p. w. św. Mateusza w intencji Polaków pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje, a także ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie dyrektor mgr inż. Mariusz Wojciechowski złożył przy tablicach katyńskich wiązankę kwiatów, upamiętniając wszystkich pomordowanych na Golgocie Wschodu podczas II wojny światowej.

Oprac.: mgr P. Wal

Opublikowano w dniu: 11.04.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.04.2018 r.

Czytany 641 razy