ZST Mielec
Slider

Kraków po angielsku

Tradycyjnie, raz w danym roku szkolnym, nauczyciele języka angielskiego, mgr Agnieszka Słąba i dr Marek Paduch, organizują wycieczkę przedmiotową do Krakowa, której nadrzędnym celem jest doskonalenie znajomości języka angielskiego w oparciu o zwiedzanie zabytków kultury polskiej. Tym razem projekt „Kraków po angielsku” został zrealizowany w dniu 15 listopada, 2018 roku, a udział wzięli uczniowie z klasy 2AL, 2DG, 3LM i 4LM.

Uczniowie ZST zwiedzili zamek królewski na Wawelu, w tym katedrę wawelską, komnaty królewskie, wystawę malarską poświęconą setnej rocznicy Niepodległości Polski. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli „szlakiem Wyspiańskiego”, podziwiając witraże w kościele Franciszkanów, podeszli pod „okno papieskie” na Franciszkańskiej 3 oraz zwiedzili Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zwiedzanie Krakowa zakończyło się na Rynku Głównym wraz z przyległymi zabytkowymi uliczkami, Floriańską, św. Tomasza i św. Marka. Młodzież zwiedzała dawną stolicę Polski z przewodnikiem w języku angielskim.

Młodzież naszej szkoły wróciła z Krakowa zadowolona, wypoczęta i pełna entuzjazmu do dalszej nauki języka angielskiego. Na uwagę zasługuje nienaganne zachowanie naszych uczniów, którzy wykazali się dużą kulturą bycia w trakcie wycieczki.

 Oprac.: Agnieszka Słąba i Marek Paduch

Opublikowano w dniu: 24.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.11.2018 r.

Czytany 1072 razy