ZST Mielec
Slider

Wieczornica patriotyczna „Za orła w koronie”

W dniu 27 stycznia 2019 roku uczniowie z klas z 1 AZ, 1 AI, 2 AI, 2 Al oraz 3 CZ z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu uczestniczyli w wieczornicy patriotycznej „Za orła w koronie”. Uroczystość została zorganizowana w 71. rocznicę tragicznej śmierci Wojciecha Lisa ps. Mściciel i Konstantego Kędziora - Żołnierzy Niezłomnych związanych z ziemią mielecką. Przygotowana została przez Narodowy Mielec oraz Patriotyczny Mielec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. 

Na początku uroczystości organizatorzy przedstawili uczestnikom biografię mieleckich Żołnierzy Niezłomnych, a także odczytali list Jadwigi Florek, córki Wojciecha Lisa, do zebranych osób. Miejscem, przy którym oddano pamięć bohaterom był Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej oraz grób Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu parafialnym w Mielcu. Delegacja uczniów z naszej szkoły zapaliła znicze na grobach mieleckich bohaterów.

Celem uroczystości było przywrócenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego oraz kształtowanie postaw obywatelskich i społecznych młodzieży w duchu szacunku wobec postaci historycznych związanych z ziemią mielecką w XX wieku.

Czytany 720 razy