ZST Mielec
Slider

Pracowite ferie!

W ramach realizacji projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, kształcący się na kierunku mechanik lotniczy odbyli podczas ferii kolejną serię stażu w firmie LineTech w Jasionce.

Młodzież miała ponowną okazję, aby w praktyczny sposób przetestować własne umiejętności, zdobyć kolejną dawkę nowych informacji związanych z obsługą hangarową statków powietrznych oraz podszlifować język angielski, który jest podstawowym narzędziem komunikowania się między doświadczonymi mechanikami w międzynarodowej firmie.

W ciągu trzyletniego, innowacyjnego cyklu kształcenia, uczniowie spędzą 450 godzin na praktykach zawodowych zwiększając swoje kompetencje pracownicze podczas ferii oraz wakacji a tym samym, wzmacniając swoją pozycję na rynku pracy.

Dla przypomnienia – projekt realizowany jest w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu od 1 września 2017 roku, którego koordynatorem jest Mieczysław Wilk, a nauczycielami zaangażowanymi w realizację projektu są: Diana Augustyńska, Małgorzata Buś, Jacek Zając, Janusz Morytko oraz Stanisław Bator pod czujnym okiem pana dyrektora ZST Mariusza Wojciechowskiego.

Czytany 1516 razy