ZST Mielec
Slider

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu koncert charytatywny dla Amelki - 23 października 2013 r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Słowami bł. Jana Pawła II Angelika Janus /3AL / i Jakub Strycharz /3DM/ przypomnieli cel, który w auli ZST zgromadził młodzież z różnych szkół z terenu miasta Mielca, Dyrektorów, Nauczycieli i Zaproszonych Gości, a tym celem było dzielenie się z potrzebującymi. W tym konkretnym przypadku - pozyskanie środków finansowych na wizyty specjalistyczne i rehabilitację Amelki, a co za tym idzie - pomoc Rodzicom w leczeniu dziecka.

 

W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Technicznych prowadzący powitali wszystkich zebranych, a wśród nich Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Kapłanów, Przedstawiciela Starostwa Powiatu Mieleckiego – Dyrektora Wydziału Edukacji – Pana Stanisława Tomzę, Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej – Pana Ryszarda Kuska, Panią Jolantę Szwakop – właścicielkę firmy Xerima, Panią Aleksandrę Kędzior wraz z mężem i dziećmi.

Gościem szczególnym i najważniejszym była Amelka Grzegorczyk, dla której odbywał się koncert, a także Jej Rodzice i braciszek.

Dyrektor Naczelny ZST Pan Jan Myśliwiec powitał wszystkich zebranych, a następnie mama Amelki, Pani Agata Grzegorczyk, poinformowała o stanie zdrowia córeczki, która urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową, wodogłowiem, stopami końsko – szpotawymi i licznymi innymi problemami. Dziewczynka przez 8 miesięcy miała założony gips na kończyny dolne i przeszła cztery operacje. Wymaga stałej opieki specjalistycznej oraz ciągłej rehabilitacji. Nasze działania miały na celu zebranie możliwie największej kwoty i przekazanie jej potrzebującej. Amelka jest pod opieką fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

W ramach podziękowania mama Amelki wręczyła portret córeczki z podziękowaniem za pomoc na ręce Dyrektora Naczelnego.

Finałowy koncert charytatywny dla Amelki poprzedziły dwa koncerty dla młodzieży ZST – o godz. 9.45 i o 10.50.

Inicjatorami całego przedsięwzięcia byli: Pan Henryk Golba – Kierownik do Spraw Gospodarczych w ZST i Pani Celina Szymańska – Opiekun Szkolnego Koła „Caritas” ZST. Wolontariusze SKC szybko i zdecydowanie odpowiedzieli na potrzebę pomocy. Zaprosili do współpracy swoje koleżanki i kolegów z innych szkół, którzy odpowiedzieli sercem.

 

„Zatem gorąco Wam dziękujemy – Wam, ale i przede wszystkim Dyrektorom Waszych Szkół i Nauczycielom, którzy umożliwili to włączenie się i pomogli przeprowadzić zbiórki w szkołach, a dziś są z nami.

Dziękujemy Dyrekcjom Szkół, Pedagogom i Społeczności Uczniowskiej:

 • II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika na czele z Dyrektorem P. Zbigniewem Rzeźnikiem,
 • I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego na czele z Dyrektorem P. Januszem Świętoniem,
 • Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. księdza Romana Sitki na czele z Dyrektor P. Teresą Ciszek,
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 na czele z Dyrektorem P. Zbigniewem Zielińskim,
 • Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego na czele z Dyrektorem P. Zbigniewem Witkiem,
 • Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej na czele z Dyrektorem P. Stanisławem Starzykiem,
 • Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza na czele z Dyrektorem P. Ryszardem Kuskiem,
 • Gimnazjum nr 2 na czele z Dyrektor P. Małgorzatą Wacławską,
 • Zespołu Szkół Technicznych na czele z Dyrektorem P. Janem Myśliwcem, wolontariuszom Szkolnego Koła „Caritas” ZST.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Tomzie. W sposób szczególny dziękujemy Pani Jolancie Szwakop – właścicielce firmy Xerima, która ufundowała nagrody i dzięki której mogliśmy przeprowadzić loterię wśród uczestników koncertu, a nagrodą główną był tablet.

Za wszelkie wsparcie naszych dzieł charytatywnych – dziękujemy.

Dziękujemy Pani Aleksandrze Kędzior - pracownikowi dydaktycznemu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, laureatce studenckiego plebiscytu „Przyjazny Wykładowca 2008/2009”– osobie bardzo zaangażowanej w pomoc potrzebującym i od której zaczęła się cała pomoc Amelce”.

 

Wszystkim wyżej wymienionym Dyrektor wręczył podziękowania i symboliczne tarcze Zespołu Szkół Technicznych. Następnie uczniowie: Natalia Ciochoń – 3EG /przewodnicząca SKC / i Damian Nowak -4AI /przewodniczący Technikum Nr 3/ wręczyli podziękowania dla Dyrekcji ZST na ręce Pana Dyrektora Naczelnego.

 

„Drogie koleżanki i koledzy! Dziękujemy Wam za Wasze serce, wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra i za zrozumienie – jak wiele znaczy każdy dar serca”.

 

Podziękowanie za współpracę w imieniu organizatorów młodzież ZST skierowała także do Pani Anety Mroczki, Pani Marty Spaniał – Skrzypek i Pana Jana Kołodzieja.

W koncercie muzyczno – artystycznym udział wzięli:

 • Agnieszka Wolak, Anna Woźniak i Natalia Papież z klasy 3EG oraz Ilona Skrzyniarz z 2EG w układzie „Wolontilis uter” połączonym z prezentacją przygotowywania bezalkoholowych drinków owocowych;
 • Zespół kameralny Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, prowadzony przez Pana Sławomira Stana;
 • Zespół Hevenement w składzie: Sara Girgis /1BL/, Maciej Fijałkowski, Kamil Pezda, Karol Bik, Tomasz Kołodziejczyk – instrumentaliści - wszyscy spoza ZST- obecnie absolwenci PSM w Mielcu, nauczyciele gry na instrumentach w różnych szkołach muzycznych;
 • Specjalista od beatbox’u Chrystian Kucharski /2DG/;
 • Zespół Parkour w składzie: Maciej Misiewicz /2AI/, Hubert Stala /Gimnazjum nr 3/ i Natan Gil /1CL/;
 • Magdalena Sajek /1BL/ i Paulina Tylutka /1AL/;
 • Mateusz Jarosz – uczeń Zespołu Szkół Budowlanych;
 • Magdalena Gawżyńska /1CL/;
 • Jakub Kołcz /2CL/ i Patrycja Robak /1BL/;
 • Edyta Goryczka /1DG/;
 • Damian Łącz /1BI/;
 • Zespół 2Loud w składzie: Sebastian Głód /2BL/, Adrian Głód/1CL/, Damian Soja /2CL/, Bartosz Ziółko /2DM/, Jakub Brzostowski/2DL/, wokal: Sara Girgis /1BL/ i Patrycja Gawrzon /1BL/;
 • Zespół Stormborn w składzie: Mateusz Pogoda /1 EM/, Hubert Boguszewicz /1AI/, Gabriel Grzegorczyk – Zając /1AI/, Maxymilian Podraza /I LO/, Bartosz Skwirut /nauczyciel języka angielskiego w Niepublicznym Gimnazjum nr 2/- gitary; Łukasz Wójtowicz- perkusja /absolwent ZST/; partie wokalne: Karolina Paterak /I LO/ i Erwin Skiba /I LO/

W trakcie koncertu odbyła się loteria, w której brali udział uczniowie z różnych szkół oraz uczniowie ZST z wszystkich klas, którzy opłacili wstęp na koncert. Losowanie przeprowadziła Pani Aleksandra Kędzior wraz ze swoim synkiem. Szczęśliwym zdobywcą nagrody głównej /tablet/ okazała się Agnieszka Szczurek z klasy 2 DG, hulajnoga /II nagroda/ trafiła do ucznia ZS im. prof. J. Groszkowskiego, a czajnik elektryczny /III nagroda/ do ucznia ZSB. Pozostałe - nagrody pocieszenia /artykuły szkolne, kosmetyki/- otrzymało 28 uczniów z różnych szkół.

W ramach pomocy Amelce odbywał się także kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów ZST:

 • Kingę Kasprzak, Oliwię Hyjek, Katarzynę Sobczyk i Monikę Jarosińską z 1DG,
 • Łukasza Żmudę /2DL/,
 • Dominikę Ryczek /3DL/,
 • Damiana Soję, Małgorzatę Strycharz i Sylwię Erazmus z 2CL,
 • Kingę Demkiw i Katarzynę Gałat z 3CL,
 • Justynę Krempę /2EZ/,
 • Joannę Dul /3EG/.

Na szczególne wyróżnienie wśród wolontariuszy zaangażowanych w pozyskiwanie środków zasługują Agnieszka Wolak i Anna Woźniak z klasy 3EG. Pomocą wykazali się także: Wioletta Ziobroń /3EG/, Natalia Papież /3EG/, Krzysztof Lewandowski /3EG/, Karol Pryga /1DG/, Marcin Styczeń /2CL/, Wiktoria Bryk i Dagmara Wydro /2CL/, Dominika Ryczek i Magdalena Kacała /3DL/.

Zaangażowanie wolontariuszy Szkolnego Koła „Caritas” zaowocowało zebraniem kwoty 4250 zł /cztery tysiące dwieście pięćdziesiąt złotych/ i przekazaniem jej na ręce Rodziców podczas części nieoficjalnej w „Kleksie”, w obecności Dyrektora Naczelnego i organizatorów akcji.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i uczestnikom koncertu. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas.

Oprac.: mgr C. Szymańska

Opublikowano w dniu: 30.10.2013 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 30.10.2013 r.

 

Podziękowanie

W imieniu własnym składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc charytatywną dla Amelki Grzegorczyk.

W sposób szczególny dziękuję wszystkim wykonawcom biorącym udział w części artystycznej, Dyrektorowi Panu Janowi Myśliwcowi, Pani Jolancie Szwakop, Pani Aleksandrze Kędzior, Pani Celinie Szymańskiej.

Dzięki życzliwym ludziom możemy pomóc osobom potrzebującym. Organizując pomoc charytatywną doświadczamy wiele dobra, a zapłatą jest uśmiech dziecka. Zawdzięczamy to ludziom chcącym dzielić się z tymi, którym los nie szczędzi smutku, zwłaszcza małym dzieciom. Naszą powinnością jest pośpieszyć im z pomocą. Możemy to czynić tylko poprzez dobrych ludzi, dla których radością jest obdarowywanie innych, wierząc głęboko, że nadzieja świata budowana jest na dobru czynionemu innym.

Jeszcze raz dziękuję za okazaną życzliwość i zrozumienie.

Henryk Golba – Kierownik Gospodarczy ZST

Czytany 2819 razy