ZST Mielec
Slider

Spotkanie mentalne Erasmus+

W związku z przygotowaniami uczniów naszej szkoły do wyjazdu na miesięczne praktyki do Niemiec, 10 grudnia 2014 roku odbyło się tzw. spotkanie mentalne.

Z tej okazji gościli w naszej szkole: dr Manfred Müller – przedstawiciel firmy Siegmundsburger Werraquelle Haus – głównego partnera niemieckiego naszej szkoły w projekcie Erasmus+ oraz tłumaczka i asystentka ds. projektów w Polsce – p. Katarzyna Suchocka. Obecni byli: dyrektor naczelny – mgr inż. Jan Myśliwiec, wicedyrektor ZST – mgr Ryszard Reguła, koordynator projektu i nauczycielka języka niemieckiego – mgr Marzena Kasprzyk, nauczycielki przedmiotów zawodowych – mgr inż. Maria Pilchowiec i mgr inż. Aneta Mroczka.

Głównymi adresatami tego spotkania byli przygotowujący się do wyjazdu do Niemiec uczniowie klas 3 DG i 3 EG oraz ich rodzice. Przy tej okazji uczniowie zaprezentowali po raz pierwszy zakupioną z funduszy projektu odzież ochronną do pracy w kuchni.

Podczas spotkania przedstawiono m.in.: informacje dotyczące przebiegu praktyk, długości czasu pracy w hotelach i zakresu obowiązków. Pokazano, jak wypełnić kartę czasu pracy oraz zaprezentowano hotele, w których nasi uczniowie będą mieszkać i pracować. Podano także listę niezbędnych rzeczy do zabrania ze sobą i zwrócono uwagę na różnice w mentalności Polaków i Niemców. Spotkanie zakończyło się rundą pytań rodziców i uczniów.

Spotkanie przygotowały: mgr Bożena Zborowska i mgr inż. Aneta Mroczka.

Oprac.: Koordynator projektu – mgr M. Kasprzyk

Opublikowano w dniu: 16.12.2014 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 16.12.2014 r.

Czytany 1322 razy