ZST Mielec
Slider

Zboża najwyższej jakości powrót do zbóż pradawnych

W dniu 14.06. 2021 r. w progach Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyły się eliminacje regionalne do ogólnopolskiego konkursu ,,Zboża najwyższej jakości powrót do zbóż pradawnych’’.

Konkurs sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych ma on na celu zapoznanie młodzieży z definicją zbóż pradawnych, oraz jak wykorzystywać te zboża przy komponowaniu potraw kulinarnych oraz jak stosować mąki z tych zbóż jako dodatek do wypieku chleba, bułek ,ciast, klusek itp.

Konkurs otworzył dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu pan Arkadiusz Gałkowski. Przywitał przyjezdnych gości: pana Czesława Meusa - koordynatora konkursu i przedstawiciela Stowarzyszenia Polska Ekologia, pana Stanisława Ludwikowskiego - przedstawiciela KOWR oraz nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Agro-Technicznych z Ropczyc i Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności kulinarnych jak i piekarskich.

Uczennice Oliwia Ryniewicz oraz Julia Rutkowska z klasy 2DGp zajęły I miejsce w kategorii piekarz, natomiast Amelia Miga i Monika Noga z kl. 2DGp II miejsce w kategorii kucharz.

Młodzież do konkursu przygotowywały M. Winiarz i M. Pluta

Bardzo dziękujemy panu Czesławowi Meusowi za odwiedzenie progów naszej szkoły, przekazaną wiedzę i energię. Było nam bardzo miło gościć nauczycieli i uczniów z innych szkół gastronomicznych z Podkarpacia – nawiązaliśmy nowe znajomości, które zaowocują nowymi pomysłami na przyszły rok szkolny.

Dziękujemy firmie Fronerii Mielec za podarowanie lodów dla uczestników konkursu.

Organizatorem konkursu w ZST była p. Magdalena Winiarz

Czytany 483 razy