ZST Mielec
Slider

STYPENDIA FIRMY PZL MIELEC ROZDANE!

Trzech najlepszych uczniów klasy patronackiej Technik Mechanik Lotniczy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu otrzymało od Polskich Zakładów Lotniczych nagrody finansowe za wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021.

Tegorocznymi stypendystami są: Jakub Paź, Artur Pietras oraz Rafał Brzoza, którzy otrzymali najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych oraz ścisłych.

W dniu rozpoczęcia praktyk zawodowych tj. 4 października 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów przez przedstawicieli firmy PZL Mielec panią Agnieszkę Michnę oraz panią Joannę Żmudę w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu – Arkadiusza Gałkowskiego oraz wychowawczyni klasy Diany Augustyńskiej.

Kooperacja firmy z ZST została oparta na szeregu działań mających na celu wzbogacenie kształcenia zawodowego i podniesienie poziomu przygotowania zawodowego uczniów.
W bieżącym roku PZL Mielec podjęły się organizacji wykładów oraz warsztatów dla uczniów klasy patronackiej, które zostały poprowadzone przez specjalistów oraz przekazały szkole materiały (części struktur lotniczych), które będą wykorzystane w trakcie zajęć.

Szkoła współpracy to szkoła dialogu. W oparciu o ideę porozumienia na linii przemysł-edukacja jesteśmy w stanie wypracować innowacyjne modele pracy, które stanowią bazę  przemysłu 4.0 – integracji innowacyjnych technologii, jak i umiejętności wykształconych pracowników.

Opracowanie: Diana Augustyńska