ZST Mielec
Slider

Konkurs „Matematyka w technice dla technika”

27 października 2021 roku odbył się szkolny etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie oraz Zespół Szkół nr 3 w  Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej. W konkursie rywalizują ze sobą uczniowie technicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i małopolskiego. Główną nagrodą jest indeks na Politechnikę Lubelską.

Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 8 uczniów z trzecich i czwartych klas technikum. Warunkiem zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursu było uzyskanie co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

Wardzała Szczepan 3BIp

Joanna Jemioło 4LC

Czachor Krystian 4AI

Dyduła Sylwia 4AI

Socha Mateusz 4AI

Lipiór Michał 4BI

Lelek Ernest 4BI

Lubera Jakub 4BI

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się Krystian Czachor 4AI, Lipiór Michał 4BI

Opracowała: mgr A. Śliwińska

Czytany 212 razy