ZST Mielec
Slider

„Matematyka w technice dla technika”

10 grudnia 2021 odbył się II etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów szkół technicznych, a jego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych. Tegoroczny konkurs obejmował swym zasięgiem 6 województw: podkarpackie, lubelskie, małopolskie, warmińsko – mazurskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej. Nagrodą w konkursie jest indeks na Politechnikę Lubelską. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 98 uczniów z 32 szkół.

W II etapie konkursu naszą szkołę reprezentowali:

  • Czachor Krystian 4AI - opiekun Anna Śliwińska
  • Michał Lipiór 4BI - opiekun Alicja Galica

Rozwiązywanie zadań konkursowych ze względu na pandemię odbywało się w szkołach macierzystych uczniów. W ZST pracę uczniów nadzorował wicedyrektor Stanisław Rajda.

Wyniki II etapu konkursu zostaną ogłoszone w styczniu.