ZST Mielec
Slider

Podsumowanie akcji mikołajkowej dla świetlic profilaktyczno-wychowawczych

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

W piątek, 17 grudnia 2021 r. uczniowie ZST odwiedzili kolejną świetlicę Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Nasze sprawy” Oddział Miejski w Mielcu, działającą przy ul. Chopina 8. Wcześniej, 6 grudnia br. spotkali się z podopiecznymi świetlicy profilaktyczno-wychowawczej funkcjonującej przy Parafii MBNP, prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Dar serca, świąteczne paczki, młodzież wręczyła 61 dzieciom z ww. placówek (w tym też paczki dla dwóch wolontariuszy).

Cały proces przygotowania paczek, od pomysłów prezentowych, poprzez realizowanie zakupów, pakowanie, aż po wręczenie nie byłby możliwy, gdyby nie wkład nauczycielek: p. Anny Dudek, p. Anny Dymek, p. Marzeny Kasprzyk, p. Anny Olechowskiej, p. Anny Śliwińskiej, p. Jolanty Wilk, p. Agnieszki Żelasko oraz klas: 1AP, 1BI, 1LS, 1BM, 2BM, 2AZ, 2BL, 2BI, 2GR, 2LS, 3DGp, 3DIp, 3CMg, 3BMp, 4AI, 4BM.

Uczniowie: Alan Nowosiadło (2LS), Marcin Chruściel (4AI), Albert Parys (4AI) wcielili się w role Świętych Mikołajów, a funkcja ich pomocników przypadła: Patrykowi Maziarzowi (4AI), Wiktorowi Saneckiemu (2LS), Mateuszowi Gumiennemu (2BI), Michałowi Węgrzynowi (2BI), Szymonowi Gawłowskiemu (1AP), Nicolasowi Grzywie (1AP) oraz Marii Wojtaszek (2BL), Dagmarze Mazur (2BL) i Martynie Ziobroń (2BL).

Wydawać by się mogło, że w obecnych czasach dzieci mają albo mogą mieć wszystko, na pewno jeśli chodzi o rzeczy materialne. Jednak zrobienie niespodzianki z drobnym prezentem czy też sam fakt, że ktoś o nas pomyślał, nadal potrafi mile zaskoczyć i dać wiele radości, o czym świadczył serdeczny przebieg spotkań podopiecznych świetlic z młodzieżą i nauczycielami ZST.