ZST Mielec
Slider

Tydzień z książką – Joanna Bator „Gorzko, gorzko”

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rozpoczynamy Tydzień z książką – przenosimy się w świat literackich nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na początek proponujemy spotkanie z twórczością Joanny Bator (ur. 1968 r.) – laureatki m.in. Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej im. Hermana Hessego, Nagrody Literackiej im. Stefana Heima, Nagrody Literackiej Usdomer, autorki bestsellerów tłumaczonych na wiele języków.

„Gorzko, gorzko” J. Bator to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się tak dobrze rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła wek Pandory i co w nim było? Czy Kalinie uda się poznać prawdę?

Historię Berty, Barbary i Violetty opowiada Kalina, która w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku odnajduje brakujące fragmenty rodzinnej historii i zszywa je w całość. Mozolnie rekonstruując pamięć swej naznaczonej traumą rodziny, mierzy się zarazem z własną miłością i utratą.

Realizm i magiczność nadają tej wciągającej sadze niepowtarzalny styl i niepokojący urok, dzięki czemu na długo pozostaje ona w pamięci czytelnika.