ZST Mielec
Slider

Narodowe Święto Niepodległości w Mielcu

W miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięła udział delegacja uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele z klasy 1BM i 2LS, którzy tworzyli poczet sztandarowy. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielcu rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza. Następnie uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie pod Pomnik Wolności.

Pod pomnikiem wysłuchano montażu słowno-muzycznego, delegacje urzędów, szkół i organizacji złożyły wieńce, a na zakończenie odbyła się parada sztandarów. Celem uroczystości było upamiętnienie Dnia Niepodległości, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz rozbudzanie wśród młodzieży świadomości historycznej.

Oprac.: mgr P. Krempa