ZST Mielec
Slider

Europejski Konkurs Kulinarny

W dniach 16-17 grudnia 2022 roku podczas tegorocznej XVI edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2022 został rozegrany XVI Europejski Konkurs Kulinarny organizowany przez Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie. Konkurs ten kierowany był do młodych adeptów sztuki kulinarnej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół średnich z Polski, Słowacji i Ukrainy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 4DGg Patrycja Wiącek i Aleksandra Zielińska.

Uczennice podczas konkursu miały za zadanie przygotować w określonym czasie 90 min.  w liczbie 8 porcji dania głównego i 8 porcji deseru talerzowego następujące potrawy

- Danie zasadnicze z polędwiczki wieprzowej z obowiązkowym wykorzystaniem sosu demi glass Nestle, borowików oraz dowolnych mrożonych warzyw Oerlemans

- Deser talerzowy z wykorzystaniem dowolnej czekolady, świeżych owoców tropikalnych, anyżu

 Potrawę konkursową należało przygotować  zastosowaniem technik zachowujących wysoką wartość odżywczą produktów, (np.: sous vide, gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie w pergaminie, grillowanie)

 Konkursowe danie zasadnicze było złożone z takich elementów jak: składnik główny, składnik skrobiowy, składnik witaminowy, dowolnie sos, elementy dekoracyjne (garni) przygotowane tylko i wyłącznie podczas konkursu.

Czas spędzony w Rzeszowie wśród mistrzów sztuki kulinarnej pozwolił naszym uczennicom zdobyć nowe doświadczenia, zawrzeć nowe znajomości i pokazał, że zdrowy tryb życia można promować na różne sposoby.

Uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione, otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy a w kuluarowych rozmowach zostały pochwalone za odpowiednie doprawienie potraw.