ZST Mielec
Slider

Zainspirowani bajką

Zainspirowani bajką, którą każdy z nas zna z dzieciństwa, stworzyliśmy swoją własną adaptację sztuki o Trzech Świnkachw reżyserii mgr inż. Wioletty Basary – Wiśniewskiej.

 

Podczas przygotowań poznaliśmy tajniki pracy w teatrze i ścieżkę procesu twórczego, przez którą przechodzi każdy aktor. Mieliśmy okazję doświadczyć, że teatr to nie tylko dykcja i prezencja aktora, ale także: scenografia, kostiumy, choreografia, niekończące się próby i stres…... A gdy uda się dotrzeć do wyczekiwanego spektaklu, był już tyko stres, stres, przyśpieszające tętno i stres. Nasz debiut odbył się 11.02.2016 r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Kubusia Puchatka w Mielcu, co dodało nam tylko tremy, gdyż nie ma bardziej wymagającego widza niż dziecko! Gdy stanęliśmy na scenie, pod bacznym okiem małego obserwatora, nawet wilk przestał być drapieżnikiem. Wybiła godzina zero, spektakl się zaczął, a z nim uśmiechy dzieci, emocje i brawa. Uznanie małych widzów to najlepsza nagroda za trud przygotowań i ciepłe wspomnienie, którego nie sposób zapomnieć.

W spektaklu wystąpili uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego: Róża Ćwiok, Agnieszka Gąska (2DG), Gabriela Chmielowiec, Dominika Mazur, Gabriela Machnik, Marcelina Siembab, Adrianna Zarzycka (1AL), Jakub Załucki (2BI).

Oprac.: mgr inż. W. Basara – Wiśniewska z uczniami kl. 1 AL

 

Opublikowano w dniu: 3.03.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 2.03.2016 r.

 

Czytany 2473 razy