ZST Mielec
Slider

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 21 grudnia 2022r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covidu, odbył się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, który tradycyjnie jest inicjatywą uczniów i nauczycieli „gastronomika”. Znów zapachniało piernikami i jedliną, a na przerwach zabrzmiała świąteczna muzyka. Młodzież klas gastronomicznych Technikum oraz 1DZ i 1EZ Szkoły Branżowej, pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych, przygotowała moc tradycyjnych wypieków i potraw wigilijnych oraz dekoracji i ozdób świątecznych. Wszystkie wyroby zaprezentowała na stoiskach klasowych w holach segmentów A, B i C, gdzie można było je podziwiać i skosztować.

Na stoiskach przygotowanych przez uczniów królowały pierogi z różnymi farszami, barszcz czerwony z uszkami, paszteciki oraz korzenna herbata zimowa. Nie mogło również zabraknąć ciast i ciasteczek świątecznych m.in. serników, makowca, pierników, orzechowca, ale także rurek z kremem, szyszek, orzeszków, pierniczków, babeczek, ciastek z lukrem. Poza smakołykami na stoiskach można było podziwiać rękodzieło naszych uczniów jak np. lukrowane chatki z piernika, aniołki, dzwoneczki, bombki robione na szydełku oraz stroiki z iglastych gałązek z suszonymi pomarańczami i cynamonem.

Dzięki takim wydarzeniom, jak kiermasz, podtrzymujemy i upowszechniamy tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe oraz  promujemy produkty lokalne. Młodzież wykazała się wielką pomysłowością i inwencją twórczą, stworzyła wspaniałą atmosferę świąt, która została doceniona poprzez duże zainteresowanie naszej szkolnej społeczności.