ZST Mielec
Slider

ZST Mielec zdobywcą tytułu „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”

Biorąc udział w V edycji konkursu „Projekt z klasą”, Technikum Nr 3 znalazło się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i zostało, przez wydawnictwo Nowa Era, uhonorowane tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

 

Tytuł ten został potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką”. Świadczy to, że nasza szkoła:

  • podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Pierwszy zespół pod kierownictwem mgr inż. Eleny Skowron utworzył projekt pod tytułem „Piękno ziemi mieleckiej oczami informatyka”. Projekt zakładał utworzenie przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu internetowej bazy danych zdjęć powiatu mieleckiego i okolic.

Drugi zespół pod kierownictwem mgr. inż. Pawła Skowrona utworzył projekt pod tytułem „Uratuj życie - nie bądź biernym obserwatorem”. Projekt zakładał utworzenie przez uczniów Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu materiałów filmowych przedstawiających ćwiczenia praktyczne udzielania pierwszej pomocy, a następnie ich publikację na stworzonej na potrzeby projektu witrynie internetowej.

Oprac.: mgr inż. E. Skowron

 

Opublikowano w dniu: 9.03.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 9.03.2016 r.