ZST Mielec
Slider

Pracowite wakacje nauczycieli ZST - szkolenia metodyczne w hiszpańskiej Grenadzie.

Podczas tegorocznych wakacji nauczyciele ZST w Mielcu w szczególny sposób przygotowywali się do nowego roku szkolnego.

Dzięki Akredytacji Erasmus +, sektor Edukacja szkolna, grupa 32 nauczycieli wzięła udział w szkoleniach pt.. „Dynamiczne nauczanie” oraz „Niekonwencjonalne metody nauczania’’ w hiszpańskiej Grenadzie.

Szkolenia wykraczały poza granice tradycyjnej sali lekcyjnej, w których zakres wchodziły interaktywne warsztaty na temat innowacyjnych metod nauczania czy praktyczne zajęcia związane z zanurzeniem w kulturze. Każda chwila została zaprojektowana tak, aby wzbogacić umiejętności i poszerzyć perspektywy uczestników kursu. Szkolenia uzupełnione zostały o bogaty program kulturalny, którego częścią były: spacer po Albaicin - najstarszej arabskiej dzielnicy w Grenadzie czy zwiedzanie Sacromonte - dzielnicy andaluzyjskich Romów mieszkających w jaskiniach, gdzie narodziło się flamenco. Szczególne wrażenia na nauczycielach zrobił pałac Nasrydów w Alhambrze - jednej z najważniejszych zabytków Hiszpanii. Kompleks pałacowy Alhambry, który był ostatnią siedzibą władców muzułmańskich w Grenadzie został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Czas szkolenia w tak odległym zakątku Europy został maksymalnie wykorzystany przez mieleckich pedagogów. Udało im się dotrzeć do tzw. Balkonu Europy na malowniczej plaży Nerja czy oddalonego o ponad 250 km Gibraltaru.

Udział w zagranicznych szkoleniach był niezwykle rozwijający i inspirujący. Wykorzystanie innowacyjnych metody pracy uatrakcyjni naszą placówkę a zaangażowanie w międzynarodowy projekt, poszerzy się europejski wymiar szkoły.