ZST Mielec
Slider

Rajd Rowerowy – Pamięci Ofiar II wojny światowej

W dniu 10 września 2023 roku delegacja uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięła udział w rowerowym rajdzie. Został ona zorganizowany przez Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec.

Uczniowie z klas 2BM, 2LS, 2GR, 3LS, 4BM i 5BMp udali się do Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie, gdzie na Drodze Cierpienia i przy Pomniku Ofiar oddali hołd pamięci zamordowanym przez Niemców na Górze Śmierci podczas II wojny światowej. Zobaczyli także pozostałości po byłym niemieckim, nazistowskim poligonie SS Truppen Ubungs Platz czyli paleniska krematoryjne, pomieszczenia do przechowywania zwłok, komory śmierci, płyty krematoryjne oraz zbiorową mogiłę, zawierająca ciała zamordowanych ofiar.

Celem rajdu było upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, zamordowanych i rozstrzelanych bezbronnych ofiar terroru niemieckiego. Ponadto celem rajdu było aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie kolegów.

Obszerna fotorelacja z rajdu na fun page na Facebooku: Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec, wpis z 10 września 2023 roku, godz. 20.47

Opracował: mgr Paweł Wal