ZST Mielec
Slider

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Wakacje dobiegły końca i nadszedł moment powrotu do szkoły. Wypoczęci i pełni energii spotkaliśmy się 4 września, by powitać nowy rok szkolny.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się od części artystycznej. Z okazji 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej uczniowie klas liceum i technikum przygotowali krótkie przedstawienie, przybliżające losy młodzieży polskiej w okrutnej, wojennej rzeczywistości. Scenki aktorskie rozgrywały się na tle znakomitej scenografii, ukazującej między innymi zniszczone po bombardowaniu kamienice. Na uznanie zasługuje również oprawa muzyczna wystąpienia. Spektakl uczniów zamknęło wzruszające wykonanie utworu “Dziś idę walczyć - Mamo!”. Po przedstawieniu Pan dyrektor mgr Arkadiusz Gałkowski wygłosił przemówienie, przedstawiając przy okazji nową Panią wicedyrektor ZST – mgr Elżbietę Dubiel oraz mobilizując nas wszystkich do pracy. Następnie wraz z wychowawcami rozeszliśmy się do sal lekcyjnych.

W przygotowanie uroczystości zaangażowali się: Kacper Adamczyk (3AP), Bartosz Furdyna (3AP), Sławomir Galary (3AP), Kacper Ozga (3AP), Kinga Szymczyk (4AL), Patrycja Wójtowicz (4AL), Laura Kasprzak (4AL), Paweł Sęga (4AL), Julia Krzemień (2CL), Oliwia Chmielowiec (2CL), Karolina Ciochoń (4AL), Rafał Duszkiewicz (5BIp), Konrad Giera (5Bip), Bartosz Rataj (3AP), Bartosz Kiełb (3AP), Joanna Suchy (3AL), Dominika Dobrowolska (4AL).

Nad całością czuwały Panie: mgr Anna Wilk, mgr Monika Bogdan, mgr Natalia Kłoda.

Oprac.: Natalia Kłoda