ZST Mielec
Slider

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych wśród finalistów Powiatowego konkursu ‘’Barwy mojej ojczyzny’’

W dniach  25-26 października odbyła się XIII edycja powiatowego konkursu “BARWY MOJEJ OJCZYZNY”, która cieszyła się dużą  popularnością wśród dzieci i młodzieży z całego powiatu mieleckiego. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników.  Tegoroczna edycja  odbywała się  pod hasłem „WSPOMNIJMY UTWORY Z DAWNYCH LAT”, a  organizatorem było  Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu,  przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Zgodnie z założeniem organizatorów dobór repertuaru  uwzględniał  utwory mówiące o ojczyźnie, o tym co nas otacza, sławiące piękno ziemi ojczystej. Celem konkursu było  popularyzowanie utworów tematycznych:  uwrażliwianie na piękno przyrody ojczystej, wzmacnianie tożsamości z własnym krajem;  wyłonienie utalentowanej młodzieży i zachęcenie jej do dalszej pracy twórczej; kreatywność w sposobie interpretacji utworów;  kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

 

Uczeń naszej szkoły Krzysztof Bryła z klasy 2BI zaprezentował  recytację wiersza Marii Konopnickiej  ‘’Ojczyzna moja’’, zdobywając III miejsce w swojej kategorii.

 

Krzysztofowi bardzo serdecznie gratulujemy zdobytego miejsca i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Opr. mgr Monika Bogdan