ZST Mielec
Slider

Tydzień pod znakiem Re (we) lacji w szkole!

Ja- nie, Ty-nie, MY- tak! W ramach programu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” fundacji „Dbam o mój zasięg” postanowiliśmy w ostatnim tygodniu października zorganizować kilka atrakcyjnych wydarzeń na rzecz tworzenia edukacyjnej wspólnoty.

Wiemy o tym, jak ważne jest dbanie o właściwe relacje międzyosobowe, zarówno w szkole jak i w naszym pozaszkolnym życiu. Potrzebujemy permanentnego kształcenia w zakresie umiejętności komunikacyjnych, bo komunikacja jest czymś kruchym. Dlatego trzeba stale dojrzewać do nowych sytuacji, uczyć się radzić sobie z nowymi wyzwaniami oraz umieć wykorzystać różne okoliczności i wydarzenia do polepszenia kontaktów interpersonalnych.

W tym celu, we współpracy z fantastycznymi nauczycielami i uczniami, udało się zaplanować i przeprowadzić w naszej szkole takie aktywności jak:

Lokalik Uważności- aula w tym dniu zmieniła się w miejsce niezwykle familiarne, w którym nauczyciele wraz ze swoimi uczniami grali w gry planszowe. Całkowicie offline i dzięki temu bliżej siebie! Dziękujemy uczniom klasy 4 BL za zaangażowanie i pełnienie roli mentorów, którzy wtajemniczyli laików w zasady obowiązujące w przyniesionych przez siebie do szkoły grach oraz wychowawcom za poświęcony nam czas. To wyjątkowe wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu pani Diany Augustyńskiej, która z pasją poprowadziła inicjatywę, tworząc atmosferę, w której wszyscy czuli się jak jedna duża, zjednoczona rodzina;

•Warsztaty teatralne - zajęcia dla uczniów poprowadzone przez niezwykle zdolną Kamilę Jaśkiewicz oraz członków grupy teatralnej „TEATRALNY MIX” pod okiem pani Agnieszki Żelasko Uczestnicy warsztatów mogli wcielić się w zupełnie nowe role;

•Warsztaty z psychologiem i pedagogiem - zajęcia poświęcone „Komunikacji w relacjach”, podczas których uczniowie w ramach pracy doświadczeniowej poznawali swoje style komunikowania się, ćwiczyli się w umiejętności aktywnego słuchania, a przede wszystkim - pod okiem pani Krystyny Golby i pani Mileny Soboń - zaczęli pojmować sens słów: najpierw zrozumieć, aby się porozumieć;

•Zajęcia sportowe - oparte głównie na pracy zespołowej, jak zawsze ciekawe, angażujące, wywołujące uśmiech na twarzy, zwłaszcza gdy prowadzi je pani Beata Basztura;

• I w końcu last but not least  - arteterapia pod czujnym okiem pana Witolda Targosza - zajęcia, na których uczniowie przygotowywali artystyczne wariacje na temat: jak można postrzegać relacje.

Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz szkolny.

Dziękujemy!

 

Całą inicjatywę zorganizowały koordynatorki SOC w szkole: Diana Augustyńska i  Milena Soboń.