ZST Mielec
Slider

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości w ZST Mielec

Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka ważny dzień - symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności oraz niepodległości.

Dnia 10 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyły się uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W nastrój akademii wprowadziła nas piosenka „Taki kraj” w wykonaniu Liwii Wachty. Następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn Polski. Kolejnym etapem była projekcja filmu przedstawiającego ponad tysiącletnie dzieje Polski i narodu polskiego. Następnie wysłuchaliśmy piosenek „Uwierz Polsko” w wykonaniu Gabrieli Smagacz oraz „Pytasz mnie” w wykonaniu Wojciecha Maronia, a także recytacji wiersza w wykonaniu Krystiana Kołka. Z kolei Oliwia Chmielowiec zaśpiewała piosenkę „Kwiaty polskie” z towarzyszeniem grupy tanecznej. Na zakończenie wystąpiły duety: Julia Krzemień i Julia Stolarz w piosence „Jedyne co mam” oraz Marta Madej i Klaudia Wojnarowska z piosenką pt. „To moja Polska”.

Młodzież z zainteresowaniem wzięła udział w tej szczególnej lekcji historii. Przepiękny i porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mieli okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, a także interesować się rodzimą kulturą oraz historią. Godło, flaga i hymn to od wieków najpiękniejsze symbole naszej polskości, dumy oraz tożsamości. 

W akademii udział wzięli: dyrektor ZST w Mielcu mgr Arkadiusz Gałkowski oraz wicedyrektorzy: mgr Elżbieta Dubiel, mgr Anna Sroka, mgr Marcin Jaśkiewicz, a także przewodniczący Rady Rodziców pan Łukasz Ryznar.

Uroczystość poprowadzili: Martyna Stec, Kacper Mytych.

Obsługą techniczną zajmowali się: Kacper Kut, Jakub Sawa, Maciej Rodzinka, Dawid Klich.

Dekoracje wykonali: Wiktoria Maniewska, Karolina Kukla, Zuzanna Kosińska, Marcelina Marzec, Wiktoria Kawa, Karol Babiec.

W skład pocztu sztandarowego weszli: Adam Rzepka,  Piotr Strzok, Jakub Wielgosz.

Akompaniowała: Zela Faruolo.

Wsparcie uczniom przy organizacji akademii zapewnili Sylwia Gołas i Józef Czerwiec.