ZST Mielec
Slider

Teatralny MIX na scenie SCK Mielec

Hipokryzja - jak najbardziej dziś widoczna; próby kreowania idealnego wizerunku – od lat niezmienne; waga pieniędzy i gra pozorów - zdają się nie schodzić na drugi plan.

Tragifarsa Gabrieli Zapolskiej “Moralność pani Dulskiej”, choć napisana ponad 100 lat temu,

ukazuje ponadczasowe problemy społeczne, jakże aktualne w dzisiejszym świecie!

Szkolna grupa teatralna, działająca pod nazwą Teatralny MIX, podjęła się adaptacji dzieła Zapolskiej i wystawienia ośmiokrotnie ww. sztuki. Zwieńczeniem pracy włożonej w przygotowanie spektaklu była możliwość wystąpienia na deskach sceny Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Wyrazistość sylwetek występujących aktorów to zasługa naszej młodzieży:

Martyna Stec (4BL), grając rolę Anieli Dulskiej, zaskoczyła wszystkich (nawet samą siebie!) umiejętnością wyrażania emocji, bogatą mimiką oraz nieprzypadkowym ruchem scenicznym. Jej zdeterminowanie, ambicja i odpowiedzialność przyczyniły się do powodzenia spektaklu.

Kacper Mytych jako Zbyszko Dulski ujawnił swoją zdolność do odgrywania różnorodnych sylwetek -od lekkoducha przez buntownika aż do uległego syna.

Barwną postać - Juliasiewiczową - dynamicznie i z wdziękiem zagrała nasza absolwentka Wiktoria Bryk.

Pozbawiona tremy, czy to podczas premiery, występu przed rodziną i przyjaciółmi, czy na dużej scenie w SCK - Martyna Ziobroń (4BL) w roli Hesi Dulskiej - swą swobodą gry i dźwięcznym głosem zyskała wiele fanek i fanów .

Spokojną, rozmarzoną Męlę zagrała Martyna Ozimek (4BL), idealnie wpisując się w wyobrażenie o bohaterce  “Moralności pani Dulskiej”.

Wiktoria Maziarz (2DG) - jako służąca w domu Dulskich- pokonała nieśmiałość i w niełatwych dla amatorki scenach (np. flirtowania ze Zbyszkiem) przeszła metamorfozę nie tylko na scenie.

Dominika Dobrowolska (4AL) wystąpiła w roli Tadrachowej, zmieniając oryginalną postać: z ciotki - praczki, starszej pani na pewną siebie kobietę, ubraną w stylu motocyklowym.

Odtworzenie przez Kacpra Gurdę (4GR) roli Dulskiego - postaci, która przez cały spektakl nie zabiera głosu, a na koniec krzyczy swoje słynne: “A niech was wszyscy diabli” - wywoływały u widzów gromkie brawa oraz wybuchy śmiechu.

Sufler i asystent- Kamila Jaśkiewicz.

Nad obsługą techniczną czuwał Patryk Vizauer (3BI).

Zdjęcia - Maria Wojtaszek (4BL).

Scenariusz – Anna Sroka, Agnieszka Żelasko

Słowa uznania, jakie docierają do nas od nauczycieli, uczniów i pozostałych widzów, są dla nas największą nagrodą i motywacją do dalszych poczynań teatralnych, na które już dziś Was zapraszamy:)

Oprac. Agnieszka Żelasko - opiekun grupy TM