ZST Mielec
Slider

UMOWA PARTNERSKA Z WŁOSKĄ SZKOŁĄ

10 stycznia dyrektor ZST w Mielcu Arkadiusz Gałkowski miał zaszczyt podpisać umowę o współpracy z Prof.ssa Irene de Angelis Curtis dyrektor rzymskiej szkoły  IIS Leonardo da Vinci. Współpraca ma potrwać co najmniej trzy lata i będzie polegała na realizowaniu  działań partnerstwa edukacyjnego dla nauczycieli i uczniów, szczególnie w dziedzinie szkolenia z pogłębioną nauką metodologii dydaktycznych, mobilności oraz oferty językowej.

Umowa zobowiązuje obie strony  do:

  • wymiany klas i grup klasowych (ich grup),
  • umożliwiania indywidualną mobilność w instytutach partnerskich,
  • wspierania wymiany nauczycieli na okresy szkoleń lub obserwacji w partnerskich szkołach,
  • realizowania wspólnych projektów z wykorzystaniem platform internetowych, takich jak eTwinning oraz promocji szkoleń i projektów europejskich poprzez Program ERASMUS +.