ZST Mielec
Slider

"Pieczarka Ma Moc"

Końcem roku kalendarzowego otrzymaliśmy wyniki z II Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Pieczarka Ma Moc", w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy 2DG: Magdalena Lubacz i Tomasz Wilk.

Celem konkursu była promocja wartości odżywczych pieczarek, a także doskonalenie umiejętności kulinarnych młodych osób, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności wśród uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Istotę przedsięwzięcia stanowiła wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu oraz współpraca pomiędzy szkołami.

Nasi uczniowie, aby móc wziąć udział w konkursie, mieli za zadanie przygotować autorski przepis na danie zasadnicze z pieczarką w roli głównej, a następnie zarejestrować przebieg przygotowania dania i prezentację efektu końcowego wraz z uzasadnieniem funkcji pieczarki w specjale kulinarnym.

Mimo iż Magdalena i Tomasz nie zajęli czołowego miejsca, to świetnie poradzili sobie z przygotowaniem potrawy “Pieczarka z kozią nutą”,  a doświadczenie, które zdobyli, z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Ten zgrany duet  już dziś mówi, że to na pewno nie ostatni konkurs gastronomiczny, w jakim wzięli udział.

Uczniów przygotowywały Panie M. Winiarz i M. Pluta.

Galeria