ZST Mielec
Slider

MEGALEKCJA II- innowacja pedagogiczna

W dniu 15.03.2024 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w ramach kolejnej innowacji pedagogicznej odbyła się II edycja „Mega lekcji”, której autorem i pomysłodawcą jest Profesor Oświaty Mieczysław Wilk. Zaprezentowana lekcja, prowadzona z grupą uczniów klasy 2LS kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy, miała charakter powtórzenia oraz utrwalenia wiadomości i umiejętności z zakresu wytrzymałości materiałów, tematu z działu „Rozciąganie i ściskanie”.

Głównym celem lekcji było zainteresowanie i zafascynowanie młodzieży nauką bardzo ważnego i jednocześnie bardzo trudnego działu, jakim jest wytrzymałość materiałów – działu realizowanego na niemal każdym przedmiocie zawodowym branży mechanicznej (mechanika i wytrzymałość materiałów i konstrukcje maszyn w technikum oraz pracownia konstrukcji maszyn w szkole branżowej).

Mega lekcje obserwowało ponad 330 osób: uczniowie technikum i szkoły branżowej, rodzice uczniów prezentujących lekcje, nauczyciele ZST w Mielcu oraz zaproszeni goście: przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego w Tarnobrzegu, Powiatu Mieleckiego, firm partnerskich „Bibmot” w Mielcu i Automobilklubu Mieleckiego oraz dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Mielecki.

Przybyłych uczniów i zaproszonych gości przywitał dyrektor ZST w Mielcu mgr Arkadiusz Gałkowski, który zwrócił uwagę na interdyscyplinarności i innowacyjność Mega Lekcji.

Prezentacja innowacji pedagogicznej została uwieczniona na zdjęciach oraz na kadrach filmowych dzięki nauczycielowi przedmiotów informatycznych – mgr Przemysławowi Madejowi.

Megalekcję wzbogacono o artystyczny występ  szkolnej grupy teatralnej MIX, która zaprezentowała dwie inscenizacje: „Mielecka Roszpunka” i „Mielecki bajer”. Grupa działa pod kierunkiem mgr Agnieszki Żelasko.