ZST Mielec
Slider

Targi Edukacyjne

Już wkrótce uczniowie trzecich klas gimnazjum i ich rodzice staną przed koniecznością wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. W celu ułatwienia podjęcia tej ważnej decyzji,26 kwietnia 2016, w Samorządowym Centrum Kultury zorganizowano XI Targi Edukacyjne „I co dalej gimnazjalisto?”, na których zaprezentował się również Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

 

ZST przedstawił odwiedzającym ofertę na rok szkolny 2016/2017, prezentując szeroki wachlarz kierunków:

III Liceum Ogólnokształcące - 3 letnie (na podbudowie gimnazjum)

 • klasa językowo - turystyczna; rozszerzenia: j. polski, j. angielski, geografia
 • klasa humanistyczna; rozszerzenia: j. polski, historia, wos
 • klasa ratownictwo medyczne; rozszerzenia: j. angielski, biologia, chemia

Technikum Nr 3 - 4 letnie (na podbudowie gimnazjum)

Branża:

 • gastronomiczna w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych,
 • samochodowa w zawodzie technik pojazdów samochodowych,
 • mechaniczna w zawodzie technik mechanik,
 • informatyczna w zawodach: technik informatyk oraz technik cyfrowych procesów graficznych,
 • lotnicza w zawodzie technik mechanik lotniczy.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3 – 3 letnia (na podbudowie gimnazjum)

 • operator obrabiarek skrawających,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • cukiernik,
 • kucharz.

III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

 • kierunek humanistyczny

Oferta szkoły była tym ciekawsza, że została urozmaicona licznymi pokazami i atrakcjami.

III Liceum Ogólnokształcące reprezentowane było przez miss Mielca Klaudię Skawińską oraz uczestniczkę wyborów miss Mielca Paulinę Goryczkę. Grupa uczniów III LO, z ogromnym zaangażowaniem, informowała o przyjaznej atmosferze panującej w szkole, a także o osiągnięciach uczniów III LO. Prezentacja szkoły, wśród gimnazjalistów, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Podczas targów rozstrzygnięto też konkursy, a Dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski wręczył laureatom nagrody. Zaprezentowano wyniki konkursu ogłoszonego podczas „Dni Otwartych ZST”. Pierwszą nagrodę zdobyła Eliza Siembab z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Wręczono również nagrody laureatom konkursu z języka angielskiego.

Szczególną uwagę odwiedzający poświęcali stoisku, na którym Kamil Hajduk z kl. 2 AI technikum informatycznego prezentował osiągnięcia robotyki i automatyki. Bezpośredni kontakt z techniką, w niektórych młodych ludziach, wzbudził zainteresowanie nowinkami technicznymi. Opiekunem stoiska był mgr inż. Jacek Zając

Zainteresowaniem młodych ludzi cieszył się również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowany przez mgr Andrzeja Wyzgę. Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Ponieważ czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilka minut, bardzo ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia. Warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zaprezentowali jak zachowywać się w takiej sytuacji.

Technikum gastronomiczne reprezentowane przez uczennice i uczniów pod opieką mgr inż. Anety Mroczki zaprezentowało kunszt gastronomiczny częstując zebranych wypiekami oraz prezentując pokaz carvingu, czyli sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach. Carving w krajach azjatycki znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się on z Tajlandii. Na początku XXI wieku carving stał się popularny także w innych częściach świata, w tym w Europie. Dziś carving jest także dyscypliną na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Bardzo smaczne ciasteczka, które wszyscy chwalili, dostarczyła mgr inż. Urszula Piwnica.

Podsumowując Targi Edukacyjne 2016 możemy śmiało stwierdzić, że dla nauczycieli i uczniów przygotowujących stoisko był to trudny, ale udany dzień. Mamy nadzieję, że 1 września 2016r.spotkamy się ze wszystkimi, którzy odwiedzili nasze stoisko. Jedno jest pewne - serdecznie zapraszamy!!!

 

Opublikowano w dniu: 29.04.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 28.04.2016 r.