ZST Mielec
Slider

Niemieckie hotele – miejsca praktyk uczniów ZST

Od roku 2014 Zespół Szkół Technicznych we współpracy z niemieckim partnerem Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH organizuje dla uczniów Technikum Gastronomicznego 4-tygodniowe praktyki w Niemczech na terenie landu Turyngia. Praktyki realizowane są w ramach programu Erasmus+ oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Przedstawione poniżej hotele, miejsca praktyk naszych uczniów, zapewniają całodzienne wyżywienie i noclegi na okres 4 tygodni stażu dla 2-osobowych grup naszych uczniów.

Hotele gwarantują bardzo dobre warunki do rozwoju zawodowego i językowego, zapewniają bezpieczne stanowisko pracy w kuchni lub/i w restauracji oraz opiekę merytoryczną.

Do zadań hotelu należy m. in. wyznaczenie uczniom opiekuna zawodowego, który będzie dbał o wprowadzenie merytoryczne na stanowisko pracy i pomagał przy realizacji programu stażu.

W czasie wolnym praktykanci mogą korzystać także z atrakcji wyposażenia obiektów.

 

 

Hotel Rennsteig w miejscowości Masserberg

 

Charakteryzuje go wysoki, czterogwiazdkowy standard oferowanych usług.

Restauracja hotelowa zdobywa corocznie liczne wyróżnienia i nagrody. Jest polecana m. in. przez organizacje „Buchberg’s SchlemmerSchlummer Lexikon“, Qualitätsgastgeber Wanderbares Deutschland“, czy też „ServisQualität Thüringen“.

Miejscem niepowtarzalnym jest znajdujący się w hotelu tzw. "bar pilotów", w którym grana jest muzyka na żywo, a jego wystrój pełen jest rekwizytów związanych z lotnictwem. W piwnicach obiektu usytuowana jest sala łucznicza.

Goście, którzy odwiedzają to miejsce, są grupą bardzo zróżnicowaną; można znaleźć wśród nich sportowców, wędrowców, turystów szukających pasywnego i aktywnego wypoczynku, członków partii politycznych i gości sąsiedniej kliniki. Hotel ma podpisaną umowę z firmą Lufthansa na organizację urlopu dla pracujących w firmie pilotów samolotów.

Przedsiębiorstwo od ok. 7 lat przyjmuje u siebie wielu uczniów i absolwentów na praktyki zawodowe.

www.hotel-rennsteig.com

Hotel Weißer Hirsch w miejscowości Schwarzburg

 

Jest to najstarszy hotel na tym terenie. W pobliskim pałacu w sali cesarskiej, w 1919 r. została podpisana deklaracja o powstaniu Republiki Weimarskiej przez Prezydenta Rzeszy - Fridricha Eberta, który odpoczywał właśnie w Hotelu Weißer Hirsch.

Jest to miejscowość znana przede wszystkim dzięki sławnym postaciom historycznym, które tu przebywały w czasie swojego życia i rozsławiły miejscowość. Goethe, Schiller, Humboldt, Alexander Thiele, Ernst Kämmerer i Johann Georg Martini sprawili, że miejscowość stała się popularnym celem wycieczek. W miejscowości odbywa się wiele imprez kulturowych oraz eventów.

Jest to obiekt świadczący usługi na poziomie trzech gwiazdek.

W hotelu działa restauracja "A la Carte". Goście mogą rozkoszować się smakiem turyńskich przysmaków podziwiając piękną panoramę. W hotelu działa również bar amerykański.

Organizowanych jest tu wiele imprez z muzyką na żywo. Wieczorki z muzyką na żywo cieszą się dużą popularnością wśród gości hotelu oraz okolicznych mieszkańców. Szczególnie dobrze więc czują się tutaj praktykanci, których pasją jest muzyka - mają możliwość zagrać z rodziną wspólny koncert.

Hotel przyjmował u siebie wielu praktykantów w ramach projektów Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Leonardo da Vinci, Erasmus+.

www.singende-wirtsleute.de

Göbel’s Vital Hotel w miejscowości Bad Sachsa

 

Bad Sachsa to bardzo popularne miasto uzdrowiskowe na terenie gór Harz w Dolnej Saksonii. Jest to hotel o standardzie czterogwiazdkowym plus.

W hotelu działa restauracja "La Vida", której częścią jest wspaniały ogród zimowy oraz bar "Frinds".

Przedsiębiorstwo ma już doświadczenie w organizacji projektów mobilności. Przyjmowało u siebie praktykantów z Polski, Węgier i Słowacji w ramach projektów Leonardo da Vinci, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Erasmus+.

Komunikacja z praktykantami przebiega w języku niemieckim, jednak większość personelu zna również język angielski, który pełni funkcje pomocniczą w komunikacji.

www.goebel-hotels.com

Brauhaus „Zum Löwen” w miejscowości Mühlhausen

 

Jest to miejscowość turystyczna, położona 15 km od geograficznego środka Niemiec. Mühlhausen jest miejscowością bardzo starą - pierwsze wzmianki o istnieniu tu dobrze rozwiniętego miasteczka w regionie sięgają VIII wieku. W mieście znajduje się bardzo dużo zabytków historycznych z okresu średniowiecza.

Przedsiębiorstwo, w którym odbędą praktyki nasi uczniowie, obejmuje Hotel Brauhaus Zum Löwen oraz Hotel Mirage.Obydwa mieszczą się w Mühlhausen, oddalone są od siebie ok. 5 minut drogi pieszo.

Brauhaus Zum Löwen to obiekt posiadający cztery gwiazdki. Jest to wyjątkowy hotel mieszczący się w historycznym budynku z XVII wieku. Hotel posiada własny browar oraz ogródek piwny.

W hotelu działa restauracja "Tenne" oferująca specjały kuchni turyńskiej.

Hotel Mirage jest obiektem trzygwiazdkowym. Hotel jest obiektem bardzo nowoczesnym, urządzonym według najnowszej mody.

W hotelu działają dwie restauracje: "Röbling-Stube" i "Linden-Blick" oraz kawiarnia "Müntzer" ze słonecznym tarasem.

Hotel zatrudnia 74 pracowników oraz uczy zawodów gastronomiczno-hotelarskich aż 12 młodych ludzi z Niemiec, Francji i Węgier.

Hotel od kilku lat oferuje miejsca praktyk w ramach projektów Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Leonardo da Vinci, projekty finansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Erasmus+.

Pracownicy hotelu potrafią współpracować z młodzieżą, są bardzo otwarci i chętnie pomagają uczniom w podnoszeniu przez nich swoich kompetencji zawodowych oraz językowych.

W hotelu pracują Niemcy oraz Węgrzy (którzy uczą się w Niemczech zawodu w niemieckim systemie dualnym, przyjechali tu kształcić się dzięki europejskim projektom) oraz praktykanci z Francji.

www.brauhaus-zum-loewen.de

Thüringer Waldblick w miejscowości Boxberg

 

Hotel Thüringer Waldblick to prywatne, małe przedsiębiorstwo w Leinatal (większą miejscowością w pobliżu jest Gotha). Jest to obiekt świadczący usługi hotelarskie oraz gastronomiczne. Wystrój hotelu jest w stylu rustykalnym i myśliwskim.

Hotel specjalizuje się w przyjmowaniu gości, którzy szukają odpoczynku w spokojnym i czystym miejscu. Obiekt leży w pobliżu lasu, wielu ścieżek rowerowych oraz tras turystycznych.

Dotychczas przedsiębiorstwo przyjmowało u siebie już wielu praktykantów. Byli tu uczestnicy projektów Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Leonardo da Vinci, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Erasmus+ 2014. Wszystkie projekty dotyczyły praktyk zawodowych dla uczniów lub absolwentów szkół z Polski, Czech lub Węgier.

 www.hotel-thueringer-waldblick.de

Waldhotel Berghof w miejscowości Luisenthal

 

Jest to teren szczególnie lubiany przez poszukiwaczy ciszy i spokoju. Goście hotelu mogą wypoczywać w spokojnym otoczeniu i korzystać z zalet jakie niesie za sobą przebywanie w czystym środowisku. Wiele gości hotelu uprawia turystykę górską. W pobliżu hotelu znajduje się wiele szlaków turystycznych oraz ścieżek rowerowych. Hotel jest obiektem świadczącym usługi na bardzo wysokim poziomie, posiada cztery gwiazdki.

Hotel ma duże doświadczenie w organizacji praktyk zawodowych. Oferuje u siebie miejsca praktyk od kilku lat. W tym czasie był partnerem w projektach wielu szkół z Polski oraz Węgier. Pracownicy hotelu pomagają uczniom w organizacji czasu wolnego, pomagają w organizacji krótkich wycieczek.

www.waldhotel-berghof.de

Rhön Feeling w miejscowości Bernshausen

 

Jugend-Freizeithotel Rhön Feeling położony jest w spokojnej okolicy w małej miejscowości Bernshausen w Turyngii. Region oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. W pobliżu przebiegają liczne, dobrze oznakowane trasy turystyczne. Warto wybrać się nad jeziora Schönsee (2km od hotelu) i Bernshäuser Kutte(0,5 km od hotelu).

Ten dwugwiazdkowy hotel ze wspaniałym widokiem na góry serwuje dania kuchni regionalnej jak i międzynarodowej. Posiłki podawane są także w ogródku piwnym i w przestronnej sali balowej. Do dyspozycji gości jest również pomieszczenie do organizacji uroczystości dla 120 osób. Hotel umożliwia grę w tenisa stołowego, rzutki, bilarda oraz jazdę konną. Popularne aktywności czasu wolnego dla tej okolicy to wędrówki i jazda na rowerze.

http://www.rhoen-feeling.de/das-hotel/freizeithotel-rhoen-feeling/

Hotel Kaiserhof w miejscowości Bad Liebenstein

 

Atrakcyjny Kulturhotel Kaiserhof oferuje punkt informacji turystycznej, skrytkę depozytową i bezpłatny parking na terenie hotelowym.

Hotel leży 20 minut jazdy od takich miejsc jak Freizeitbad Tabbs, Inselsbergschanze i Park miniatur.

Hotel szczyci się idealną lokalizacją w pobliżu lasów i parków.

Wszystkie pojedyncze pokoje hotelowe są wyposażone w klimatyzację, telewizję satelitarną, biurko, oddzielną toaletę i zestaw do prasowania.

Każdego ranka serwowane jest śniadanie w formie bufetu. Elegancka restauracja serwuje regionalne posiłki w eleganckiej atmosferze. Odświeżające napoje są oferowane w barze typu lounge.

Goście mogą korzystać z salonu koktajlowego, biblioteki i słonecznego tarasu, jak również sauny, łaźni parowej i centrum wellness. Hotel proponuje takie zajęcia sportowe jak: jazda na nartach, jazda na rowerze i piesza turystyka. Szybki Internet jest dostępny w pokojach hotelowych i jest bezpłatny. Liczba pokoi: 70.

http://www.kulturhotel-kaiserhof.de/

Hotel Rodenberg w miejscowości Rotenburg an der Fulda

4-gwiazdkowy hotel Rodenberg położony jest w pobliżu takich atrakcji jak Kościół w Bad Hersfeld i Muzeum Historii Miasta Bad Hersfeld oraz Dreienberg bei Friederwald i Kurpark.

http://www.goebel-hotels.com/rotenburg/hotel-rodenberg/

Czytany 3705 razy