ZST Mielec
Slider

Ogłoszenie

14 stycznia o godz. 14.30 w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się spotkanie pod hasłem „Odkryj Świt z AFS zaproś AFS do Mielca”. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do współpracy przy programie wymiany międzykulturowej AFS.

Od ubiegłego roku nasza szkoła współpracuje z AFS przyjmując uczniów z zagranicy, którzy wyrazili chęć poznania naszej kultury, zwyczajów oraz nauczenia się naszego trudnego języka. Aby uczniowie z wymiany mogli realizować swoje marzenia potrzebne są osoby chętne do pomocy. Dyrektorzy szkół którzy przyjmą ucznia do swej szkoły, nauczyciele którzy będą chcieli ich uczyć oraz młodzież która przyjmie ich do klasy. Potrzebujemy wolontariuszy którzy z chęcią będą służyć pomocą każdego dnia pobytu w Polsce oraz rodzin goszczących. Spotkanie jest organizowane tylko i wyłącznie w celach informacyjnych aby poznać program wymiany międzykulturowej oraz uczniów którzy w tym roku w nim uczestniczą: Critiana, Nicolę, Emmę, Stefano z Włoch, Agnes z Francji, Irem z Turcji, Kirę z USA oraz Alexa z Australii.

Program to nie tylko praca wolontariatu – Ty też możesz wyjechać do swojego wymarzonego miejsca na świecie, poznać zwyczaje i kulturę wybranego kraju, nauczyć się języka obcego zawrzeć nowe przyjaźnie, poznać nowych kolegów, mieszkać z nową rodziną.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w spotkaniu prosimy jednak zgłosić swoją obecność do czwartku 12.01.2017r. włącznie gdyż przewidziany jest również poczęstunek.

Na zgłoszenia czekają pani: Aneta Mroczka, Anna Olechowska, Dawid Lewandowski 3MC

Czytany 2239 razy