ZST Mielec
Slider

„Lacrosse w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu”

W poniedziałek 27.03.2017 odbyły się w naszej szkole pokazowe zajęcia szkolne, mało znanej dyscypliny sportowej - lacrosse.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu eurodeputowanego Tomasza Poręby, który zakupił dla szkoły sprzęt sportowy, niezbędny do uprawiania tej ciekawej gry zespołowej.

Zajęcia poprowadzili:
Jan Rydzak - zawodnik Klubu Kosynierzy Wrocław, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, trener kadry Polski mężczyzn U-21 oraz żeńskiego Klubu Kosynierki Wrocław, szkoleniowiec drużyny młodzików Klubu Kosynierzy;
Jędrzej Madej - zawodnik i trener Klubu AZS Legion Katowice, wiceprezes i działacz Polskiej Federacji Lacrosse;
Przemysław Tabor - zawodnik Klubu Kraków Kings, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy, asystent trenera Reprezentacji Polski kobiet, szkoleniowiec bramkarzy.
Lacrosse jest jedną ze starszych gier zespołowych (kiedyś dyscyplina olimpijska), pochodzących z Ameryki Północnej. W Polsce działa liga, w której występuje 9 zespołów. Gra jest szybka i dynamiczna, wizualnie przypomina nieco mieszankę hokeja i futbolu amerykańskiego. Co ciekawe, w drużynie Kraków Lacrosse Kings gra czterech zawodników pochodzących z Mielca. W lacrosse grają również dziewczęta. W tym roku kobieca Reprezentacja Polski zagra w finałowym turnieju The World Games 2017, który odbędzie się we Wrocławiu.
Zaproszeni przez naszą szkołę trenerzy, prezentowali halową odmianę lacrosse, która może być uprawiana w szkole i nie wymaga stosowania kasków oraz specjalnych ochraniaczy.
W spotkaniu, oprócz młodzieży,uczestniczyli także, m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego - Zbigniew Tymuła i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego - Marek Kamiński.

Opracował: mgr Dariusz Dudzik

Opublikowano w dniu: 19.04.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 19.04.2017 r.

Czytany 3457 razy