ZST Mielec
Slider

Mała Biesiada Matematyczna

11 maja bieżącego roku odbyła się po raz kolejny „Mała Biesiada Matematyczna”, organizowana w ramach promocji szkoły, dla uczniów trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego. Czteroosobowe zespoły z trzynastu szkół wraz ze swoimi opiekunami przybyły na godzinę 12.00 do świetlicy „Kleks” Zespołu Szkół Technicznych.

Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy matematycznej przez rozwiązywanie ciekawych zadań i przedstawienie sposobów ich rozwiązywania. Gości przywitał wicedyrektor ZST mgr Bogdan Tomecki i prowadzący imprezę, nauczyciel matematyki mgr Stanisław Rajda.

Atmosferę uprzyjemniały utwory muzyczne wykonywane przez uczniów naszej szkoły Alberta Piekarskiego, Macieja Regułę, Jacka Jamrozego i Jakuba Zaranka z klasy 3AI. Obsługą gastronomiczną zajmowali się uczniowie klasy 2DG i 2DZ pod opieką mgr Bożeny Zborowskiej zaś obsługą administracyjną Weronika Górska, Jakub Świątek i Marek Koba z klasy 2AI.

W naukowy nastrój wprowadzili nas uczniowie Sylwia Pietras i Maciej Skrzypek z klasy 2DC przedstawiając ciekawostki matematyczne oraz Tomasz Ciejka i Jakub Kozioł z klasy 3AI przybliżając pojęcie złotej liczby i prezentując konstrukcję pięciokąta foremnego za pomocą programu GeoGebra. Uczniowie klasy 3AM: Jakub Midura i Patryk Bigda przedstawili prezentację dotyczącą wstęgi Möbiusa,wraz z panią od fizyki Anną Dudek wciągnęli młodzież do wspólnej zabawy.

Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki: długopisy, breloczki, smycze, maskotki, notesy, kosmetyki. Pozostałe nagrody: lampki na biurko, atlasy samochodowe Polski, podkładki pod myszkę wraz z kalendarzem, kubeczki otrzymali, w drodze losowania gimnazjaliści, Główną nagrodę, kamerkę komputerową wręczył dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski, który również pożegnał przybyłych gości.

Sponsorami nagród, upominków i słodyczy były firmy: „Xerima”, PZU oddział Mielec i TARAN s.c.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie biesiady byli nauczyciele matematyki pracujący w ZST pod przewodnictwem Barbary Krupy.

Życzymy gimnazjalistom trafnego wyboru szkoły, chętnie widzielibyśmy ich w murach naszego zespołu. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2017/18!

Opublikowano w dniu: 18.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 17.05.2017 r.