ZST Mielec
Slider

„CIEKAWA FIZYKA”

W przekonaniu, że fizyka jest ciekawym przedmiotem, utwierdziła się 50-cio osobowa grupa młodzieży ZST, która 12 maja 2017 r. wraz z paniami Anną Dudek i Elżbietą Dubiel, organizatorami wyjazdu, uczestniczyła w XIX Pokazach z Fizyki organizowanych w Rzeszowie przez Oddziały Lubelski i Rzeszowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Politechnikę Rzeszowską.

W programie pokazów znalazły się w tym roku doświadczenia z elektromagnetyzmu, dynamiki, cieczy i gazów oraz optyki efektownie demonstrowane oraz ciekawie wyjaśniane przez pracowników naukowych Instytutu Fizyki UMCS z Lublina oraz Katedry Fizyki Politechniki Rzeszowskiej. Prezentowane były zarówno eksperymenty trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, np. z ciekłym azotem, czy z helem, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie
w szkole lub w domu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wyjazd na pokazy z fizyki cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Z pokazów uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi w doświadczenia, a sam wyjazd okazał się być wartościową, satysfakcjonującą dla uczniów lekcją fizyki.

Opublikowano w dniu: 24.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 24.05.2017 r.