ZST Mielec
Slider

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

19 maja 2017 r., w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się spotkanie, na którym zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat: „Termomodernizacja obiektów ZST w Mielcu z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii”.

Głównym punktem programu była niezwykle interesująca i profesjonalnie przeprowadzona prelekcja zastępcy dyrektora Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „PROPER” Sp. z o.o. w Lublinie, pełniącego jednocześnie funkcję kierownika Pracowni Projektowej pana Janusza Targońskiego, którego doświadczenie i wiedza techniczno – inżynieryjna w zakresie opracowań koncepcyjnych nowoczesnych systemów służących ochronie środowiska pozwala spółce „PROPER” utrzymywać się w gronie czołowych firm tej branży w kraju.

Dyr Janusz Targoński omówił funkcjonowanie nowoczesnych technik ogrzewania, które m.in. są zastosowane w ZST w Mielcu, opartych na systemie kolektorów słonecznych i pomp ciepła, ze szczególnym podkreśleniem ekologicznych zalet tego rozwiązania, pozwalającego na całkowitą eliminację emisji do atmosfery dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Na zakończenie spotkania zebrani goście mieli możliwość obejrzenia praktycznych rozwiązań, dotyczących ekologicznego systemu ogrzewania budynków ZST. Wizytowali pomieszczenia z pompami ciepła i kogeneratorem.

 Oprac. mgr Aneta Sieńkowska

Opublikowano w dniu: 24.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 24.05.2017 r.