ZST Mielec
Slider

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu zdominował finał ogólnopolskiego konkursu z robotyki Diversity 2017

Już po raz szesnasty uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich z całej Polski wzięli udział w konkursie Diversity organizowanym przez firmę Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. Konkurs objęty był honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jana Kaziora, zaś partnerami, sponsorami byli, m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, PWN, PTI, Robocomp, Jet Brains, IntalliJ IDEA, Małopolski Festiwal Programowania.

Tegoroczne zmagania najlepszych, szesnastu, czteroosobowych zespołów odbyły się 1,2 czerwca 2016r. na Politechnice Krakowskiej. Wśród finałowych drużyn znalazło się aż pięć zespołów z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Oto one:

  • Howky – Agnieszka Bik (4AI), Kamil Ciołek (4BI), Damian Łącz (4BI), Kinga Maj (4AI)
  • Ślimaczek – Łukasz Mojek (3AI), Krystian Obara (3AI), Aleksandra Orłowska (3MC), Faustyna Szymczyk (3MC)
  • Dreambot – Emila Grochocka (3AI), Adrian Guściora (3AI), Adrian Kowalski (3AI), Patrycja Nowak (1BL)
  • BOB – Agnieszka Gąska (3DG), Kami Hajduk (3AI), Aleksandra Mroczek (1CI), Emil Śliwka (3AI)
  • Nightmare – Aleksandra Lelek (1BL), Patryk Ludwikowski (2BI), Karolina Pawełczak (1BL), Kacper Szymczuch (2BI)

Opiekunami zespołów byli nauczyciele zawodowych przedmiotów informatycznych: Elena Skowron i Paweł Skowron.

Pierwszy dzień finału rozpoczął się od zwiedzenia Centrum Oprogramowania Motorola Solutions. Następnie uczestnicy finału wzięli udział w programowaniu wirtualnych robotów na platformie Colobot. W popołudniowych godzinach organizator zapewnił uczestnikom dodatkowe atrakcje, tj.: spacer po Rynku Głównym i zwiedzanie Podziemi Rynku, Laser Park, Escape Room i rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle.

Gala finałowa zawodów Mini-Sumo odbyła się w grupach i rozpoczęła się drugiego dnia od eliminacji. Z pierwszego miejsca do ćwierćfinału awansowały nasze zespoły z robotami Howky i Ślimaczek. Zaś z drugiego miejsca awansował zespół Dreambot. Niestety w ćwierćfinale konkurowały ze sobą dwa zespoły z ZST Mielec: Howky i Dreambot. Lepszy okazał się robot Dreambot i awansował do półfinału. Bezproblemowo swoją ćwierćfinałową a następnie półfinałową walkę wygrał zespół z robotem Ślimaczek, który jednak pechowo uległ w finale robotowi z Łodzi, zajmując tym samym 2 miejsce w konkursie. Finał „pocieszenia”, czyli walkę o 3 miejsce wygrał robot Dreambot. Tym samym drużyny z ZST Mielec zajęły 2 miejsca na podium konkursu DIVERSITY 2017. Uczniowie zwycięskich drużyn otrzymali cenne nagrody, m.in.: tablety Lenovo Yoga Tablet 3 X50L 10" LTE, kamery sportowe GoPro HERO4 Session.

Gratulujemy naszej zdolnej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Fotorelacja organizatora konkursu.

 

Opracował: mgr inż. Paweł Skowron

Opublikowano w dniu: 13.06.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 12.06.2017 r.

Czytany 4810 razy

Media

http://diversity.pl/