ZST Mielec
Slider

Dzień Dziecka w ZST

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 r. stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka członkowie Samorządu Uczniowskiego ZST odwiedzali uczniów w klasach i składali życzenia oraz rozdawali cukierki ufundowane przez Dyrektora i Radę Rodziców. Uczniowie, którzy przez cały rok pragną udowodnić swą dorosłość, w ten jedyny dzień tuż przed końcem roku, przypominają nauczycielom, że są jeszcze dziećmi, które potrzebują łagodnego traktowania.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy Wszystkiego Najlepszego.

Opracował: mgr J. Czerwiec

Opublikowano w dniu: 20.06.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 19.06.2017 r.

Czytany 3045 razy