ZST Mielec
Slider

SZTUCZNA INTELIGENCJA I ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ W SZKOLE?

„Historia życia każdego człowieka to historia jego podróży edukacyjnych. Od dzieciństwa, poprzez szkołę, karierę zawodową i dalej, określa nas to, czego uczymy się od naszych rodziców, mentorów, nauczycieli i kolegów. Te podróże edukacyjne definiują zarówno nasze wzajemne ludzkie relacje, jak i stosowane przez nas technologie, a w dzisiejszym - uzależnionym od technologii w świecie, eLearning staje się gorącym tematem poruszanym przez władze, szkoły, instytucje i przedsiębiorstwa”.

Władze Województwa Podkarpackiego w dniach 17-19 października przyciągnęły słynne postaci ze świata technologii, edukacji, biznesu oraz medycyny. Celem konferencji było podjęcie dialogu między liderami poszczególnych obszarów na temat e-learningu oraz nowoczesnych technologii, które mają podnieść jakość nauczania i ukształtować wykwalifikowanych obywateli.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowała mgr Diana Augustyńska, która brała udział w wykładach i warsztatach prowadzonych m.in. przez profesora Elliota Soloway oraz doktor Cathie Norris – ekspertów i pasjonatów w dziedzinie wykorzystywania nowoczesnych technologii w szkole oraz włączania sztucznej inteligencji w proces nauczania. Warsztaty okazały się ogromnym sukcesem szczególnie dlatego, że w spotkaniach uczestniczyli nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim wykładowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego, WSIZ, Uniwersytetu im. A. Mieckiewicza w Poznaniu czy przedstawiciele firm tworzących oprogramowanie. Wymiana doświadczenia, omówienie najważniejszych problemów, poznanie nowoczesnych metod nauczania oraz analiza ciekawych rozwiązań sprawiły, że warsztaty były bardzo owocne.

Gwiazdami konferencji byli tacy prelegenci jak:

Santeri Koivisto – główny współtwórca MINECRAFT EDU,

Neal Hoskins – pasjonat wykorzystywania rozszerzonej rzeczywistości w edukacji

prof. dr hab. Stanisław Dylak – znawca mediów i ich wykorzystania w szkolnictwie. Jego wykład porwał tłum.

Oraz wielu, wielu innych, którzy zaszczycili swoją obecnością Rzeszów.

Świat rozwija się bardzo dynamicznie a technologia jeszcze szybciej. Światowi eksperci pokazali na konferencji szereg zastosowań cyfrowych, wykorzystania sztucznej inteligencji oraz rozszerzonej rzeczywistości w procesie uczenia się.

Jako liderzy zmian w szkole musimy rozwijać szkołę cyfrowo, unowocześniać proces edukacyjny, praktycznie wdrażać zastosowania technologiczne, pokonać barierę uczeń-nauczyciel, porwać młodych ludzi do odkrywania informacji, eksperymentowania, stawiać im wyzwania bo tylko wtedy możemy wygenerować pokolenie młodych, zdolnych, wykształconych, wykwalifikowanych i światowych obywateli.

Opracowała: mgr Diana Augustyńska

Źródła: http://www.podkarpackie.pl

Opublikowano w dniu: 23.10.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 23.10.2017 r.

Czytany 2549 razy