ZST Mielec
Slider

Wizyta projektowa w rumuńskim Iasi

Młodzież ZST biorąca udział w projekcie unijnym "DOVES - Detectives Of ViolencE in Schools", programu Erasmus+ odwiedziła rówieśników w Rumunii.

W dniach 20-24.11.2017 roku odbyła się pierwsza partnerska wizyta projektowa w rumuńskim Iasi. Sześcioro uczniów klas pierwszych Aleksandra Gracz, Wiktoria Kawa, Michał Bielecki, Filip Mazur, Mateusz Mazur i Kacper Dolot wraz z trzema opiekunami mgr Małgorzatą Buś, mgr Agnieszką Słąbą i mgr Marcinem Woźniakiem spotkali się z młodzieżą i nauczycielami ze szkół partnerskich z Grecji, Estonii i Rumunii.

Pięciodniowy pobyt w Iasi to nie tylko nawiązanie znajomości i miłe spędzanie czasu, ale również udział w szkoleniach i warsztatach psychologicznych nawiązujących do tematyki projektu tj. przemocy szkolnej i domowej.

Uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich przedstawili prezentacje o swoich miastach, szkołach i systemach edukacyjnych poszczególnych krajów. Młodzież, mieszkając w rodzinach rumuńskich rówieśników, miała okazję poznać zwyczaje i kulturę tego wciąż egzotycznego dla nas kraju, a pobyt u rodzin był wspaniałą okazją do porozumiewania się w języku angielskim.

Oprócz codziennych zajęć w szkole GH. I. Bratianu w Iasi uczestnicy projektu odwiedzili najstarszy w Rumunii Uniwersytet Techniczny im. Ioana Cuzy w Iasi, gdzie wzięli udział w szkoleniu na temat nauki języka angielskiego oraz warsztatach dotyczących rozwiązywania problemów szkolnych. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć również najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w drugim co do wielkości mieście Rumunii. Były to między innymi Pałac Kultury, Prawosławny Sobór Katedralny św. Paraskiewy, Spotkania Pańskiego i św. Jerzego, Teatr i Opera Narodowa oraz ogród botaniczny.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w greckiej Kalamacie w kwietniu 2018 roku. Już nie możemy się doczekać.

Opublikowano w dniu: 12.12.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.12.2017 r.