ZST Mielec
Slider

8. Gala Języka Angielskiego

W dniu 16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się 8. Gala Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymuły, w której udział wzięli uczniowie 4. szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego – Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej, Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki, Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz Zespół Szkół Technicznych.

W językowym konkursie Matura English I miejsce zdobyła Magdalena Ziomek (1AL ZST), II miejsce przypadło Dominice Mazur (3AL ZST), zaś III miejsce zdobył Dawid Rzeźnik (2LM ZST). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Bartosz Molak (ZS im. prof. Groszkowskiego), Dominik Szyfner (ZSE Mielec) oraz Wiktor Dykas (ZSB Mielec).

Z kolei w drużynowym konkursie z wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA najlepszą drużyną okazał się Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego, który wyprzedził Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych. 4. miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Specjalnymi gośćmi Gali byli zagraniczni nauczyciele z Estonii, Grecji i Rumunii, którzy są partnerami Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w projekcie DOVES w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Po krótkiej prezentacji swoich szkół i państw, goście z zagranicy odpowiadali na pytania oraz konwersowali z uczestnikami konkursów w języku angielskim, co było znakomitym przykładem zastosowania języka w praktyce.

Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymułę. Nagrody wręczył pan Andrzej Bryła, członek Zarządu Powiatu Mieleckiego oraz dyrektor ZST, pan Mariusz Wojciechowski.

Uroczystość, pod nadzorem merytorycznym wicedyrektora ZST pana mgra Bogdana Tomeckiego, została zorganizowana przez nauczycieli języka angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, mgr Agnieszkę Słąbę, mgr Jagodę Wróblewską-Kapustę, mgr Monikę Cibicką, dra Marka Paducha oraz nauczyciela przedmiotów informatycznych, mgra Przemysława Madeja.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Oprac: dr M. Paduch

Opublikowano w dniu: 26.03.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 26.03.2018 r.