ZST Mielec
Slider

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych finalistą XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Finał 41 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej(OOWEE) odbył się 23-24 marca w Gorzowie Wielkopolskim.  To olimpiada szkolna z zakresu elektryki i elektroniki, organizowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Akademię Hutniczo-Górniczą w  Krakowie oraz wybraną szkolę średnią. Organizatorem tegorocznej edycji olimpiady był gorzowski Zespół Szkół Elektrycznych. Patronat nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej, prezydent Gorzowa oraz Lubuski Kurator Oświaty.

Początki Olimpiady sięgają roku 1973, w którym odbyła się jej pierwsza edycja, jako wspólna inicjatywa krakowskich uczelni i średnich szkół technicznych. Od XXV edycji funkcjonuje ona pod nazwą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Unikatową cechą Olimpiady jest część praktyczna (zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) – etap B zawodów II stopnia oraz organizowanie zawodów II i III stopnia na terenie różnych ośrodków regionalnych kraju. 1 lipca 2007 OOWEE została zarejestrowana przez MEN, dając tym samym laureatom i finalistom gwarancję zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Wśród 115 uczestników w finale brał udział  uczeń Technikum Nr 3 Patryk Ludwikowski pod opieką Eleny Skowron.  Po dwudniowych  zmaganiach z zdaniami praktycznymi i wystąpieniem przed komisją uzyskał siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej i tytuł finalisty. Wraz z tytułem finalisty Patryk otrzymał również promesę wstępu poza rekrutacją na wszystkie kierunki w AGH. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac.: mgr inż. E.Skowron

Opublikowano w dniu: 28.04.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 25.04.2018 r.