ZST Mielec
Slider

Miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w dniu 3 maja 1791 roku w Polsce wprowadzono ustawą z dnia 6 kwietnia 1990 roku Święto Narodowe Trzeciego Maja. Jest ono jednym z najważniejszych polskich świąt narodowych. W miejskich uroczystościach z tej okazji wzięła udział delegacja ZST.

Tradycyjnie, miejskie obchody rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej ich uczestnicy przemaszerowali w kolorowym pochodzie pod pomnik Wolności, przed którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny o znaczeniu Konstytucji 3 maja dla Polski.

Po spektaklu delegacje władz, zakładów pracy i szkół złożyły wieńce pod pomnikiem. Delegacja ZST wystąpiła w składzie: dyrektor mgr inż. Mariusz Wojciechowski, Wiktoria Assman (2CI) i Patrycja Lorenc (2CI). W skład pocztu sztandarowego wchodzili: Michał Kisiel (3BM), Iwona Sypek(2BL)
i Karolina Wach (2BL).

Również na forum szkoły Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościowe gazetki upamiętniającą to wydarzenie.

Oprac.: mgr J. Czerwiec

Opublikowano w dniu: 10.05.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 9.05.2018 r.

Czytany 2221 razy