ZST Mielec
Slider

FINAŁ KONKURSU – PATRIOTKA 100-LECIA

W dniu 25 maja 2018r. przedstawiciele klasy 1DZ – cukiernik uczestniczyli w finale ogólnopolskiego konkursu ,,PATRIOTKA 100-lecia’’. Młodzież Branżowej Szkoły I stopnia nr 3 znalazła się w finałowej 10 drużyn z całej Polski. Finał konkursu odbył się w WARSZTACIE Warszawskim.

Celem konkursu było wykonanie biało-czerwonego ciastka z okazji 100-ej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotka to ciastko, które 

  • będzie symbolem polskich świąt o charakterze patriotycznym, jak Święto Niepodległości czy Święto Trzeciego Maja, ale również będzie towarzyszyć Polakom podczas innych okazji wzbudzających poczucie narodowej dumy, jak choćby wydarzenia sportowe z udziałem polskich drużyn
  • będzie jednoczyć Polaków – w końcu nic tak nie zbliża, jak wspólne jedzenie
  • będzie umilać wspólne celebrowanie
  • będzie cieszyć i integrować
  • w czasie świąt i wydarzeń o charakterze patriotycznym zagości wszędzie – w cukierniach, w kawiarniach, w biurach, na ulicy i na domowych stołach
  • nie zna granic ani wieku – będzie pożądana przez Polaków w kraju i za granicą – od przedszkolaka do seniora. Każdy będzie ją jadł!

Nasza Patriotka nie wygrała, ale zdobyła duże uznanie wśród degustujących. Było to bardzo ciekawe wyzwanie dla uczniów, którzy bardzo zaangażowali się w wykonanie tych patriotycznych ciasteczek. Młodzież zmotywowana pochwałami jest pełna energii do dalszych słodkich działań.

                                                                                             Magdalena Winiarz

Opublikowano w dniu: 8.06.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.06.2018 r.

Czytany 2469 razy