ZST Mielec
Slider

9. Gala Języka Angielskiego

W dniu 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się 9. Gala Języka Angielskiego, w której wzięło udział 76 uczniów z 19 szkół z powiatu mieleckiego, w tym 4 szkoły ponadgimnazjalne (26 uczniów), 6 gimnazjów (18 uczniów) oraz 9 szkół podstawowych (32 uczniów). Gośćmi specjalnymi byli uczniowie i nauczyciele 3. szkół zagranicznych (Estonia, Grecja, Rumunia).

Na uroczystości językowo-kulturowej swoją obecnością zaszczycił starosta powiatu mieleckiego, Pan mgr inż. Stanisław Lonczak, który objął całe przedsięwzięcie honorowym patronatem i ufundował wszystkie nagrody. Obecni byli również dyrektorzy ZST: mgr inż. Mariusz Wojciechowski i mgr Bogdan Tomecki.

Gala obejmowała 4 konkursy: powiatowy indywidualny konkurs języka angielskiego „Matura English”, powiatowy drużynowy konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA, IV Gimnazjalną Olimpiadę Języka Angielskiego oraz I Powiatową Olimpiadę Języka Angielskiego (dla ósmoklasistów).

Laureatami konkursu „Matura English” zostali: Magdalena ZIOMEK (ZST), Zuzanna CHUDZIK (ZST) i Weronika MĄSIOR (ZSE im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu). Wyróżnienie otrzymał Michał WYPARŁO (ZSB im. Żołnierzy Armii Krajowej).

Wyniki konkursu drużynowego: I miejsce – ZST Mielec, II miejsce – ZSB Mielec, III miejsce – ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu, IV miejsce – ZSE Mielec.

W trakcie wydarzenia uczennica klasy 1DG Kinga KACZOR dwukrotnie wykonała utwór na klarnecie demonstrując niemały kunszt muzyczny, co spotkało się z aplauzem uczestników, zwłaszcza ze szkoły greckiej Music School of Kalamata.

Gala spełniła zakładane cele: promowała naukę języka angielskiego, podniosła świadomość wiedzy kulturowej uczniów, eksponowała uczciwe zasady rywalizacji uczniowskiej i efektywnie reklamowała edukacyjną rolę Zespołu Szkół Technicznych i Powiatu Mieleckiego.

Nad całością imprezy czuwali nauczyciele języka angielskiego w ZST: mgr Agnieszka Słąba, mgr Jagoda Wróblewska-Kapusta, mgr Monika Cibicka, mgr Przemysław Madej oraz dr Marek Paduch.

Swój wkład w prawidłowy przebieg uroczystości mieli również: wicedyrektor mgr inż. Aleksander Buczek, mgr Urszula Połeć, mgr Henryk Golba, pan Łukasz Kozioł oraz uczniowie klasy 3CI Wojciech Żelazko i Dawid Adamczyk.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Oprac.: dr M. Paduch

Czytany 1487 razy