ZST Mielec
Slider

Pokazy z Fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

24 maja 2019r. już po raz kolejny liczna grupa młodzieży ZST uczestniczyła w XXI. Pokazach z Fizyki zorganizowanych w Rzeszowie przez Katedrę Fizyki i Inżynierii Medycznej Politechniki Rzeszowskiej. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki wśród uczniów poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.

W programie pokazów znalazły się tym razem doświadczenia z zakresu mechaniki, drgań i fal oraz zjawisk atmosferycznych. Wszystkie zostały zademonstrowane w sposób bardzo efektowny oraz ciekawie omówione przez pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zgromadzonej młodzieży. Nie zabrakło ciekawostek oraz doświadczeń i konkursów z udziałem uczniów.
Inicjatorami i opiekunami wycieczki były: mgr Anna Dudek oraz mgr Elżbieta Dubiel.

Oprac.: mgr A.Dudek

Opublikowano w dniu: 6.06.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.06.2019 r.

Czytany 801 razy