ZST Mielec
Slider

80. rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka

O Ziemio Syberyjska! Ziemio wiecznie smutna,

Czemu ludzi nam bliskich do zimnego łona

Przykuwasz nieustannie?

Wacława Batowska - „O Ziemio Syberyjska”

W dniu 17 września 2019 roku, w 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu uczestniczyli w mieleckich obchodach Dnia Sybiraka. Naszą szkołę reprezentowała delegacja złożona z uczniów klas 2 CL i 2 AI, którzy tworzyli poczet sztandarowy. Na zakończenie uroczystości, zorganizowanej przez Oddział Związku Sybiraków w Mielcu, złożyli oni wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

W kaplicy cmentarza komunalnego odbyła się Msza Święta i część artystyczna w wykonaniu mieleckiej młodzieży. Celem uroczystości było upamiętnienie Polaków zesłanych na Sybir w okresie carskim i sowieckim.

                                                                                                                                                    Oprac.: mgr P. Wal

Czytany 728 razy