ZST Mielec
Slider

„BITWA NA DROBIOWE SMAKI’’ w ZST

W dniach 24-25 lutego 2020 r. w murach Zespołu Szkół Technicznych Mielcu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Bitwa na drobiowe smaki”. Konkurs ten adresowany był do uczniów szkół o profilu gastronomicznym z województwa podkarpackiego pod patronatem honorowym: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztof Ardanowskiego, Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz Stowarzyszenia Euro–Toques Polska Głównym celem konkursu była promocja mięsa drobiowego, obalenie mitów na temat szkodliwości drobiu oraz rozwijanie umiejętności kulinarnych i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych.

Konkurs otworzył kucharz Łukasz Konik oraz dyrektor ZST mgr Arkadiusz Gałkowski.

Komisję konkursową stanowiło 3 kucharzy i dietetyk, która oceniała przygotowane przez uczestników potrawy pod względem poprawności technologicznej i organoleptycznej.

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu reprezentowały dwa zespoły: Patrycja Wilk i Magdalena Przybyło oraz Iwona Kubat i Daniel Czaja. Pierwszego dnia konkursu zadaniem 11 drużyn było przygotowanie przystawki i dania głównego z drobiu wg własnego pomysłu i opracowanej receptury. Pierwszy zespół przygotował drobiowy krążek z warzywami, z sosem z żurawiny i flambirowanym jabłkiem oraz szpinakowe mini pierożki z wątróbką i paloną kaszą gryczaną polane oliwą z pietruszki. Drugi zespół przygotował assiette z kurczaka oraz mini gołąbek z wątróbką , topinamburem na chutney-u z czerwonej cebuli. Potrawy te zyskały uznanie jury i zapewniły Iwonie i Danielowi przejście do kolejnej tury konkursu.

Drugiego dnia konkursu, 6 zespołów przygotowywało potrawę inspirowaną daniem serwowanym przez Łukasza Konika. Składnikami obowiązkowymi dania było: mięso drobiowe, czarna soczewica, sery: lazur i bursztyn oraz szynka długo dojrzewająca.

Drużyna z ZST ostatecznie zajęła drugie miejsce i otrzymała piękne nagrody rzeczowe, dyplomy uznania oraz medale. Uczestnictwo w konkursie jak i sama organizacja w murach naszej szkoły była bardzo ciekawym doświadczeniem, pozwoliło zmierzyć własne siły i umiejętności. Wysoki poziom reprezentowanych umiejętności kulinarnych oraz kreatywność uczniów wpłynęły na jakość serwowanych potraw, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń estetycznych i smakowych.

Organizatorzy konkursu jak i nauczyciele z innych placówek byli pod wielkim wrażeniem wyposażenia i wyglądu pracowni gastronomicznych ZST. Jednogłośnie stwierdzili, ze jest to jedna z lepszych pracowni na Podkarpaciu.

Nad przygotowaniem uczniów do konkursu oraz jego organizacją w ZST czuwała nauczycielka przedmiotów gastronomicznym mgr inż. Magdalena Winiarz.

Opublikowano w dniu: 10.03.2020 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 10.03.2020 r.

Czytany 969 razy

Media