ZST Mielec
Slider

Ich und...

„Ich und meine Welt” („Ja i mój świat“) - pod takim tytułem realizowany jest w bieżącym roku szkolnym międzynarodowy projekt w języku niemieckim, który powstał w ramach programu Unii Europejskiej eTwinning.

Rozpoczął się on w październiku 2009 roku, a jego zakończenie przewidziane jest na kwiecień 2010. Bierze w nim udział klasa IV EG.

Inicjatorami tego projektu była strona polska i grecka. Uczestniczą w nim następujące szkoły:

  1. "ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ" ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΑΜΟΥ, Samos, Grecja
  2. Pius X Instituut, Zele, Belgia
  3. Szterényi József Szakközépiskola és Szakiskola, Monor, Węgry
  4. Zespół Szkół Technicznych, Mielec

Głównym celem projektu jest zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego. Pozwala on połączyć zdobytą wiedzę z języka obcego z umiejętnością obsługi komputera i korzystania z Internetu oraz pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać te „zdobycze techniki” do nauki języków obcych. Poprzez udział w tym przedsięwzięciu uczeń może samodzielnie i szybko sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne oraz ciągle je doskonalić. Młodzież pracuje z programem WIKI (jest to program, który umożliwia wielu użytkownikom wspólną pracę przy tworzeniu zawartości jednej strony). Jej zadaniem jest tworzenie własnych tekstów na konkretne tematy. Później teksty te są umieszczane przez uczniów na stronie projektu: www.ichundmeinewelt.wikispaces.com. Uczniowie piszą m.in. o sobie, swoich zainteresowaniach, o rodzinie czy szkole. Mogą dowiedzieć się, jak na te same tematy wypowiadają się zarówno ich koledzy z klasy, jak i z zagranicy. Mają też możliwość nawiązania mailowej korespondencji z rówieśnikami z krajów biorących udział w projekcie.

Czytany 3689 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2016 13:38