ZST Mielec
Slider

e-Kochbuch

Uczniowie naszej szkoły (klasa IV DG)  biorą udział w kolejnym ciekawym międzynarodowym projekcie internetowym w języku niemieckim. Jest to projekt zatytułowany „e-Kochbuch” („e-Książka kucharska”)
Wraz z nami nad projektem pracuje młodzież z następujących szkół:

  • Battonyai Szent István Általános Iskola (Battonya, Węgry)
  • ENΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΙΣΑΜΟΥ (Kreta, Grecja)
  • Lycée des Métiers Jules Lecesne (Le Havre, Francja)
  • Spojená škola (Spišská Nová Ves, Słowacja)
  • 127. СОУ "Ив. Н. Денкоглу" – Sofia (Bułgaria)

Jest to projekt, którego głównym celem jest prezentacja kulinarnych upodobań w poszczególnych krajach. Zebraliśmy już przepisy związane ze świętami Bożego Narodzenia, obecnie zaś gromadzimy przepisy na smakołyki z okazji Wielkanocy. Przepisy te prezentujemy na specjalnej stronie  http://daf.eduprojects.net/1234
Oprócz tematyki kulinarnej uczniowie wymieniają informacje o swoich krajach, miejscach zamieszkania, szkołach i o sobie. Te informacje publikowane są na głównej stronie projektu, (dostęp tylko dla uczestników po zalogowaniu) czyli na stronie programu Unii Europejskiej eTwinning. Nasz projekt powstał właśnie w ramach tego programu i wraz ze szkołą z Węgier jesteśmy jego inicjatorami.

Czytany 3480 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2016 13:38